Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

  • 22.11.2017, 13:54 (aktualizacja 29.11.2017 13:57)
  • opr. red.
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Wincentego Witosa w Jeżewie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Na ślubowanie przybyli: dyrektor Andrzej Nadrowski, wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak, przewodniczący Rady Gminy Zawidz Jarosław Giziński,  przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Lejman, rodzice uczniów oraz proboszcz parafii ks. Dariusz Pergół, a także koledzy i koleżanki z klasy piątej i siódmej. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Na początek, wspólnie ze starszymi koleżankami z klasy piątej, wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek pod kierownictwem  Jarosława Gizińskiego. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną drogą do szkoły, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Andrzej Nadrowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, życząc jednocześnie samych sukcesów w długiej karierze szkolnej. Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów, upominków oraz słodkości przygotowanych przez wójta gminy Dariusza Franczaka oraz Radę Rodziców. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.
Grono pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeżewie życzy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

opr. red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe