UKS Mechanik na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym

• 22.11.2017, 14:02
  • Radek
.

Pisałem kiedyś na łamach tej gazety, że o podopiecznych UKS Mechanik jeszcze kiedyś usłyszymy. Chyba się nie myliłem. Kolejne Mistrzostwa Polski, kolejny piękny wynik. Tym razem przyszedł czas na udział w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym. Jako pierwszy w zawodach wystartował Konrad Zieliński z klasy I TPO. Konrad zdobył brązowy medal w kategorii 16-latków do 74 kg, wyciskając 100 kg. Kolejnym, który położył się po to, aby wycisnąć sztangę z ciężarem, był Piotr Bilicki, ubiegłoroczny absolwent ZS nr 1 w Sierpcu. Piotr wycisnął ciężar 110 kg i okazało się, że został mistrzem Polski do lat 20 w kat. 66 kg. Następnego dnia zmagań do rywalizacji stanął Kamil Szlufik z klasy II TI. Kamil wycisnął sztangę ważącą 122,5 kg i został wicemistrzem Polski. Ostatnim zawodnikiem, który startował w zawodach w barwach UKS Mechanik Sierpc, był Paweł Przybojewski. Pamiętamy sukcesy Pawła z ubiegłego roku, kiedy to został uznany najlepszym sportowcem szkół ponadgimnazjalnych ziemi sierpeckiej 2016. To młody, ale już bardzo utytułowany zawodnik. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy, jest wicemistrzem Polski w trójboju siłowym. Tym razem został wicemistrzem Polski do lat 18 w kat. 93 kg wynikiem 135 kg. Proszę Cię, Drogi Czytelniku, zadaj sobie teraz pytanie, ile razy ci panowie musieli podczas treningów unosić sztangę. Ile godzin spędzili na siłowni? Ile potu wylali podczas intensywnych ćwiczeń? Ile razy mówili sobie: idę właściwą drogą, osiągnę sukces. I ten sukces osiągnęli. Jednym z głównych ojców sukcesu jest trener Wojciech Skorłutowski. Jest dla tych chłopaków wspaniałym przykładem, że ciężką pracą można zdobywać medale. On je zdobywał, teraz zdobywają je jego podopieczni. Brawo panowie, ogromne gratulacje!
- Dziękujemy za wsparcie wszystkim tym, którzy trzymali za nas kciuki – mówił trener mistrzów.