Mazur wygrywa w Żukowie

• 22.11.2017, 14:08
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu dziewiątej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi piłki ręcznej GKS Żukowo przegrał z MKS Mazur Sierpc 24:28 (15:13). Drużyna z Sierpca zagrała bardzo dobrą drugą połowę tego spotkania.

Spotkanie dziewiątej kolejki rozgrywek grupy A I ligi miało dla zespołu Mazura dość duże znaczenie. Po dwóch porażkach w meczach z AZS UZ Zielona Góra  oraz Stalą Gorzów Wielkopolski drużyna musiała dać odpowiedź, czy były to tylko wypadki przy pracy, czy też lekki dołek, w jaki wpadł zespół Mazura?

Mecze walki
Mecze w Żukowie nigdy dla sierpczan nie należały do łatwych. W ogóle spotkania z tym rywalem nie były pokazami finezji, ale permanentnymi meczami walki, gdzie decydowała głównie siła i wytrzymałość fizyczna. Tym razem, choć pierwsze minuty meczu były wyrównane (1:1, 3:3), z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy  w 20. minucie prowadzili 11:8. Kolejne minuty to dobra gra żukowian w defensywie i strzelecka niemoc sierpczan, którzy w 26. minucie przegrywali już 10:15. Mazur szybko się jednak przebudził i po celnych rzutach kolejno Przemysława Królikowskiego (6 bramek w meczu), Huberta Rutkowskiego (6 bramek) oraz lidera sierpczan w ostatnim czasie Damiana Piórkowskiego (8 bramek) zniwelował przewagę miejscowych do dwóch trafień (15:13). Był to dobry prognostyk przed drugą połową tego spotkania.

Czekamy na wicelidera
Ta rozpoczęła się od dwóch bramek gości z Sierpca, którzy doprowadzili szybko do remisu. Potem był to już przysłowiowy pojedynek „ząb za ząb”. Od stanu 15:15 żadnej z ekip nie udało się zdobyć większej przewagi. Na ogół wynosiła ona jedną bramkę dla jednych bądź drugich (17:16, 19:20). Ważnym momentem meczu był czas pomiędzy 48. a 51. minutą meczu. Hubert Rutkowski trzy razy wyprowadza Mazura na prowadzenie (23:22), a chwilę później Przemysław Królikowski poprawia wynik na 24:22 dla sierpczan. Miejscowi jeszcze walczą, ale bramka Łukasza Białaszka w 55. minucie na 26:23 wprowadza sporą nerwowość w poczynania żukowian i jest przysłowiowym gwoździem do trumny. Ostatecznie Mazur wygrywa z GKS 28:24 i zdobywa bezcenne trzy oczka na wyjeździe. Trzeba w tym miejscu podkreślić bardzo dobrą postawę naszego bramkarza Mariusza Strześniewskiego, który w drugiej połowie niesamowicie pomógł drużynie. Bardzo mogła się również podobać postawa ekipy z Sierpca w obronie. W drugiej połowie był to prawdziwy monolit (tylko 9 straconych bramek!!). Po tym meczu podopieczni Marka Listkowskiego awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem Mazura, już w Sierpcu, będzie wicelider rozgrywek Nielba Wągrowiec (sobota, 17:00).