Jubileusz 35-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego

  • 29.11.2017, 09:10 (aktualizacja 06.12.2017 09:15)
  • (katia)
Jubileusz 35-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego
Podczas gali jubileuszowej 35-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu dyrektor szkoły Barbara Bońkowska przywitała zgromadzonych gości, wśród nich Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół muzycznych z Chełmna i Osieka, sierpeckich szkół podstawowych, a także gości z Czech i Słowacji - dyrektorów szkół muzycznych współpracujących z sierpecką placówką od roku 2007.

Nie zabrakło życzeń, łez wzruszenia, gratulacji i serdecznych słów skierowanych do dyrekcji i pracowników szkoły. Wręczono również nagrody.  Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Barbara Bońkowska - nagrodzona przez Ministra ds. Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za szczególny wkład w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Otrzymała również  Nagrodę Indywidualną I Stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej, przyznaną przez dra Zdzisława Bujanowskiego z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Izabela Jezierska - nagrodzona Nagrodą Indywidualną II Stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej, przyznaną przez dra Zdzisława Bujanowskiego z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Pracownicy szkoły nagrodzeni Nagrodą Dyrektora to:
Bogdan Bilski, Ewa Strześniewska, Maria Żakiewicz, Małgorzata Rudowska, Elżbieta Lipińska, Sławomir Jankowski, Kamil Zabrodzki, Jadwiga Chlebna-Redyk, Andrzej Wojtas, Grzegorz Domański, Sławomir Makowski.
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sierpcu rozpoczęła swoją działalność 1 września 1982 roku jako filia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku, na podbudowie i bazie Społecznego Ogniska Muzycznego działającego od września 1972r., którego założycielem był dr Marcin Kamiński. Kierownikiem filii został Ryszard Badowski, 1 stycznia 1988 roku przekształcono ją w Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. Dyrektorem został Ryszard Badowski. 
W ciągu tego całego okresu, dzięki staraniom ówczesnego dyrektora, szkoła została wyposażona w niezbędny sprzęt: instrumentarium oraz pomoce dydaktyczne. Ponadto została założona biblioteka muzyczna, która obecnie posiada 5 tysięcy woluminów. W listopadzie 1994 r. szkole nadano imię dra Marcina Kamińskiego. W roku 2008 funkcję dyrektora szkoły powierzono  Barbarze Bońkowskiej.
Na przestrzeni lat placówkę ukończyły dziesiątki uczniów. Wielu z nich kontynuuje naukę w szkołach muzycznych II stopnia, jak również w akademiach muzycznych. Szkoła od początku swojego istnienia aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym miasta. Uczniowie oraz nauczyciele biorą udział w różnorodnych koncertach i imprezach muzycznych organizowanych na terenie Sierpca i okolic. Sama szkoła jest ponadto organizatorem koncertów na terenie placówki i poza nią.
Dużym sukcesem było nawiązanie współpracy z partnerskimi szkołami z Czech i Słowacji. W listopadzie 2007r. została podpisana umowa z Zakladną Umelecką Szkołą (ZUŠ) ze Złotych Morawców (Słowacja). Pierwsze wspólne koncerty miały miejsce we wrześniu 2008 r.  Z kolei w listopadzie 2010 r. nastąpiło podpisanie umowy z ZUŠ z Hulina (Czechy). Owocuje to wspólnym koncertowaniem oraz wymianą doświadczeń 3 szkół.
Zwieńczeniem Jubileuszu był koncert jubileuszowy, podczas którego wystąpili uczniowie, pedagodzy i absolwenci Szkoły:
Anna Dołęgiewicz, Kinga Rososińska, Kacper Rutkowski, Adam Kacperski, Katarzyna Żelazińska, Antoni Mroczkowski, Olga Nawrocka, Barbara Brudnicka, Karolina Jurkowska, Julia Kruszewska, Jakub Kwiatkowski, Filip Kwiatkowski, Kamil Watkowski, Konrad Nowakowski, Matusz Hoffman, Bartosz Hoffman, Anna Wojtas, Andrzej Wojtas, Grzegorz Domański, Rafał Gzella, Sławomir Makowski, a także goście z zaprzyjaźnionych szkół: Zakladní Umelecká Škola Hulín (Czechy) oraz Zakladní Umelecká Škola Zlaté Moravce (Słowacja): Zuzanna Hradilová, Adam Zbonka, Jan Polášek, Jozef Šprlák, Marie Hrabalová, Goran Janik, Jakub Maňák, Adela Kramárová, Sara Zpĕváková, Kateřina Burešová, Lenka Polášková, Štefan Jurík.

(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe