Certyfikaty w Centrum Kształcenia Praktycznego

  • 29.11.2017, 09:19 (aktualizacja 06.12.2017 09:25)
  • CKP
Certyfikaty w Centrum Kształcenia Praktycznego
W dniach 15 – 22 listopada Centrum Kształcenia Praktycznego w Sierpcu zorganizowało szkolenie dla uczniów klas technikum budowlanego w zakresie montażu izolacji wodochronnych dachów płaskich w systemie Firestone RubberGard® EPDM. Szkolenie przeprowadziła firma „Akademia Dachów Płaskich” z siedzibą w Łomiankach.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Sierpcu reprezentował dyrektor Wojciech Kęsicki, zaś „Akademię Dachów Płaskich” mgr inż. Adam Chojnacki – kierownik projektu, mgr inż. Roman Kwiatkowski – doradca techniczny, a także Mateusz Dziedzic z firmy Firestone Building Prodducts. Misją „Akademii Dachów Płaskich” jest kreowanie najwyższych standardów jakości projektowania i wykonania izolacji wodochronnych, z ukierunkowaniem na nowe proekologiczne technologie-zielone budownictwo. Dlatego prowadzona w tym zakresie działalność oparta jest m.in. na edukacji, czyli nabywaniu i przekazywaniu umiejętności poprzez praktykę. Szkolenie w Centrum Kształcenia Praktycznego obejmowało 12 godzin zajęć, z czego dwie godziny poświęcono teorii, a dziesięć zajęciom praktycznym. W czasie zajęć młodzież miała możliwość zapoznania się z praktycznymi metodami wykonywania połączeń oraz montażu izolacji wodochronnej Firestone RubberGard® EPDM w systemie pełnego klejenia na modelu attyki, wykonania obróbki detalu narożnika wewnętrznego i zewnętrznego, wykonania obróbki okapnika, a także wykonania montażu izolacji wodochronnej Firestone RubberGard® EPDM w systemie mocowania mechanicznego R.M.A. na modelu dachu płaskiego z attykami. W spotkaniu uczestniczyło 30 uczniów, którzy na koniec otrzymali Certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu podstawowym w zakresie montażu izolacji wodochronnych dachów płaskich w systemie Firestone RubberGard® EPDM. Akademia Dachów Płaskich oraz Centrum Kształcenia Praktycznego liczą na dalszą współpracę mającą na celu kształcenie młodzieży w nowoczesnych technikach wykonywania prac związanych z budownictwem, poprzez chociażby organizowanie szkoleń, kwalifikacyjnych kursów zawodowych, kursów kompetencji ogólnych i innych, które pozwolą na zdobycie dodatkowych kwalifikacji,  jak również odnalezieniu się pracownika na rynku pracy.

CKP

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe