Dzień Pracownika Socjalnego

  • 29.11.2017, 09:25 (aktualizacja 06.12.2017 09:32)
  • (katia)
Dzień Pracownika Socjalnego
W sali teatralnej CKiSz-u odbył się Dzień Pracownika Socjalnego. Uroczystość rozpoczął pokaz artystyczny w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlicy środowiskowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu. Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński i wójtowie okolicznych gmin nagrodzili pracowników opieki społecznej, podkreślając, jak ważna a jednocześnie trudna jest ich praca.

W składanych życzeniach nie zabrakło wyrazów uznania i podziękowań za wrażliwość, wyrozumiałość, ofiarny trud oraz zaangażowanie i wielkie serce w realizowaniu działań na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia. Spotkanie było również okazją do przedstawienia i podsumowania dotychczasowych prac projektowych Projektu Partnerskiego „Zainwestuj w siebie”, którego organizacji i przeprowadzenia od lipca 2017 roku podjął się nie tylko MOPS w Sierpcu, ale dołączyły też  Ośrodki Pomocy Społecznej w gminach: Sierpc, Gozdowo, Mochowo,  Szczutowo, Rościszewo oraz Zawidz. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych z ustalonym III profilem pomocy Powiatowego Urzędu Pracy, osób biernych zawodowo oraz osób z rodzin wieloproblemowych wraz z dziećmi. Zakłada on realizację działań mających na celu  zwiększenie w okresie 01.07.2017 r. – 30.06.2019 r. szansy na zatrudnienie 188 osób dorosłych zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, w tym min. 10% osób z niepełnosprawnościami, zamieszkujących na terenie powiatu sierpeckiego województwo mazowieckie, korzystających ze wsparcia OPS na terenie powiatu sierpeckiego oraz wsparcie dla 20 dzieci z rodzin wieloproblemowych. Dyrektor MOPS w Sierpcu Alina Olszewska przedstawiła działania, które pracownicy opieki społecznej przeprowadzili od początku lipca. Otóż zrekrutowano i przeprowadzono rozmowy z osobami chętnymi do wzięcia udziału w projekcie, przygotowano szereg formularzy, w których określono potrzeby, trudności i możliwości zrekrutowanych. W sumie zrekrutowano w projekcie 94 osoby z powiatu sierpeckiego, które w sierpniu wzięły udział w zajęciach indywidualnych ze specjalistami, w czasie których poruszono zagadnienia treningu kompetencji, treningu pracy oraz przeprowadzono coaching opieki nad dziećmi.

(katia)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe