Tomasz Topolewski po raz trzeci

  • 29.11.2017, 09:45
  • opr. red
Tomasz Topolewski po raz trzeci
Po raz trzeci Tomasz Topolewski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, bierze udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Swoją przygodę rozpoczął jeszcze w pierwszej klasie.

Tomasz razem ze znajomymi zrealizował projekt „Odkryj Swoje Karty”, który pomagał gimnazjalistom z klas drugich i trzecich podjąć właściwą decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Na zorganizowanych spotkaniach z gimnazjalistami wspólnie opowiadali o swoich doświadczeniach z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, o pasji i zaangażowaniu. W rezultacie 94% uczestników na koniec w ankiecie powiedziało: „Tak, pomogliście nam w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej”. Rywalizując o Złote Wilki wraz z ponad 2,5 tysiącami uczestników, sierpeccy licealiści zdobyli profesjonalne certyfikaty z zarządzania sygnowane przez Project Management Institute R.E.P. rozpoznawany na całym świecie. W formacie projektu wydarzenie publiczne zajęli 173. miejsce na 680 projektów. Natomiast w kategorii tematu edukacja zajęli 77. miejsce na 500 projektów. Projekt uczniów uplasował się na 59. miejscu spośród 600 realizowanych na Mazowszu. 
„Zwolnieni z teorii” to olimpiada, której uczestnicy mają za zadanie zrealizować swój projekt społeczny. Zdobywają doświadczenie w zarządzaniu projektami, a na koniec otrzymują międzynarodowy certyfikat. Platforma Zwolnionych przeprowadza przez proces realizacji projektu, wspierając, inspirując i dostarczając praktycznych wskazówek. Nad całym procesem czuwa mentor, czyli osoba, która jest doświadczona w realizacji projektów. Odpowiada na pytania, pomaga w realizacji. Zwolnieni mogą się pochwalić liczbą 18 tys. użytkowników platformy, ponad 5,5-milionową liczbą osób, które skorzystały na projektach użytkowników oraz 850 ukończonymi projektami. Tomasz aktywnie wspiera Zwolnionych. Od 3 lat jest Ambasadorem olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W tym roku został również Trasowiczem Zwolnionych. Pełniąc rolę Ambasadora, udał się w najróżniejsze miejsca Polski, opowiadając o olimpiadzie. Spotykał się z młodymi osobami, które chcą zmienić swoją społeczność lokalną i działać na rzecz społeczeństwa. „Każde spotkanie społeczności Social Wolves to dawka pozytywnej energii do działania oraz mnóstwo ciekawych rozmów, spotkań, warsztatów” – przyznaje Tomek, który jest ich stałym uczestnikiem. Powtarza także: „Wielkie marki, jak Google, Coca-Cola, Microsoft, T-Mobile przychodzą na te spotkania nie ze względów marketingowych, one szukają młodych ambitnych ludzi, którym chcą pomóc w ich projektach, z myślą, że mogą to być w przyszłości ich współpracownicy”.

opr. red

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe