Nielba pewnie wygrywa w Sierpcu

• 29.11.2017, 09:48
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu dziesiątej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi piłki ręcznej MKS Mazur Sierpc przegrał z MKS Nielba Wągrowiec 20:28 (8:13). Zespół z Wągrowca potwierdził, że nieprzypadkowo zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek.

Spotkanie dziesiątej kolejki rozgrywek grupy A I ligi było dla sierpeckich kibiców sporą zagadką. Z jednej strony na parkiecie w Sierpcu zameldował się bardzo mocny, ale niedoceniany przed sezonem zespół Nielby - aktualny wicelider tabeli, co było sporym wydarzeniem w Sierpcu. Z drugiej strony patrząc, wszyscy dobrze życzący sierpeckiej piłce ręcznej chcieli zobaczyć niespodziankę, czyli dobry występ Mazura, okraszony zdobyciem punktów w tym meczu.

Jaki Mazur?
Niewielu potrafiło jednak przed meczem odpowiedzieć na pytanie, jakiego Mazura zobaczymy tej soboty? Tego z wygranych meczów przeciwko Sokołowi Kościerzyna (26:25), ZPRP SMS Gdańsk  (25:22), Gwardii Koszalin (27:22) czy GKS Żukowo (28:24), a może tego ze słabych występów w meczach ze Stalą Gorzów Wlkp. (18:31), AZS UZ Zielona Góra (17:20) czy Realem Astromalem Leszno 24:27? Tymczasem już pierwsze minuty tego meczu pokazały, że dla gospodarzy będzie to niezwykle trudne spotkanie. Owszem. w 5. i 7. minucie MKS Mazur prowadził po rzutach Adriana Prątnickiego (1:0) oraz Krzysztofa Kozłowskiego (2:1), ale było to niestety ostatnie prowadzenie naszego zespołu w tym meczu. W 23. minucie Nielba prowadziła w Sierpcu różnicą już 5 bramek (9:4). Rywale grali solidnie w obronie i utrzymali do przerwy pięć trafień przewagi (13:8).

Bitwa o Malbork
Po zmianie stron sierpczanie zagrali jeden ze swoich najgorszych kwadransów w tym sezonie. Przegrali te piętnaście minut 2:9 i na tablicy wyników było już 10:22 na korzyść gości. Trzeba przyznać, że nasza drużyna nie podłamała się takim stanem rzeczy i do końca walczyła o jak najkorzystniejszy wynik. Dobra gra w obronie sierpczan dała zniwelowanie wyniku do 20:28 dla gości. Prawda jest taka, że Mazur nie mógł wygrać tego meczu, bo rywal jest na dzień dzisiejszy po prostu za silny. Nie zmienia to jednak faktu, że przy lepszej grze miejscowych wynik końcowy powinien oscylować koło trzech-czterech bramek przewagi na korzyść Nielby. Teraz przed sierpczanami trudny wyjazd do Malborka (sobota, 18:00). Pomezania bardzo kiepsko rozpoczęła ten sezon, ale to solidny zespół i z meczu na mecz powinien grać coraz lepiej. Każdy punkt zdobyty na tym terenie będzie sukcesem Mazura.