Projekt LOWE

  • 20.12.2017, 10:00 (aktualizacja 03.01.2018 10:03)
  • opr. SK
 Projekt LOWE
W dniach od 14 do 15 grudnia w ramach projektu „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych” w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu przeprowadzone zostały warsztaty z kulturoznawstwa pod hasłem „Z kulturą za pan brat”.

Pierwszego dnia uczestnicy rozmawiali o kulturze z antropologicznego punktu widzenia: analizowali kategorie czasu, przestrzeni i ciała w kulturze. Poza tym odszukiwali znaki kultury wysokiej w otaczającej nas codzienności, poznali też pojęcie homogenizacji kultury. Drugi dzień poświęcony został kulturze w ujęciu artystycznym. W pierwszej części uczestnicy poznali przykłady kultury duchowej i materialnej, pojęcia piękna, sztuki i artysty. Analizowali różne zaskakujące realizacje piękna w sztuce. Druga część dotyczyła teatru i zagadnień z nim związanych. Uczestnicy obejrzeli prezentację o powstaniu, historii i najważniejszych elementach sztuki dramatycznej. Warsztaty zakończyły się dyskusją na temat zainteresowań różnymi formami współczesnej sztuki teatralnej. W ramach projektu LOWE uczestnicy warsztatów wraz z trenerami pojadą do muzeum i na wybrany spektakl teatralny.
Zajęcia z kulturoznawstwa przeprowadziły Joanna Kloc i  Marlena Peplinska.

opr. SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe