Juniorzy Mazura w najlepszej ósemce na Mazowszu

• 27.12.2017, 11:27 (aktualizacja 03.01.2018 11:32)
  • Mariusz Turalski
Drużyna juniorów młodszych MKS Mazur Sierpc rozegrała trzy ostatnie spotkania I fazy rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Sierpczanie pokonali kolejno ULKS Olimpię Radzanowo 37:29 oraz Trójkę Ostrołęka 29:17, ale ulegli SKF Wisła I Płock 23:33. Sierpczanie awansowali do II fazy rozgrywek o mistrzostwo województwa.

Podopieczni Waldemara Frydrychowicza mieli przed trzema ostatnimi meczami ligowymi bardzo klarowną sytuację. W spotkaniach 8., 9. i 10. kolejki rozgrywek Grupy I Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych musieli odnieść dwa zwycięstwa.  W tym koniecznie jedno nad „Trójką”, z którą przegrali w Ostrołęce jedną bramką.

Radzanowo pokonane
Najpierw sierpczanie musieli się jednak uporać z ekipą Olimpii Radzanowo i poszło im to całkiem dobrze. Już do przerwy nasi młodzi zawodnicy prowadzili za sprawą dobrej gry w ataku Jakuba Frydrychowicza (łącznie 8 bramek), Jakuba Malinowskiego (7 bramek), Adama Laskowskiego (6 bramek), Kamila Mroczkowskiego (5 bramek) oraz Jakuba Ozdarskiego (4 bramki) 20:12. W drugiej połowie utrzymali dobry poziom gry i ostatecznie wygrali 37:29.
Kolejnym rywalem sierpczan była SPR Wisła I Płock. Płocczanie to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, ale podopieczni Waldemara Frydrychowicza już nieraz udowadniali, że żaden przeciwnik im niestraszny. Pomimo dobrego początku 2:0 w 2. minucie rywale szybko odrobili straty i już do przerwy prowadzili pewnie 17:10. Gracze Wisły wykorzystali wszystkie błędy sierpczan w ataku, zamieniając je na zabójcze kontry. Podopieczni Marka Przybyszewskiego (byłego reprezentanta jeszcze Kasztelana Sierpc) w drugiej połowie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wygrali w Sierpcu 33:23.

Mecz o wszystko
Dla juniorów z Sierpca meczem o być albo nie być w lidze było i tak spotkanie z UMKS Trójka Ostrołęka, które sierpczanie musieli wygrać dwoma bramkami. Początek tej rywalizacji był dość nerwowy, bo obie ekipy wiedziały, o jaką stawkę toczy się rywalizacja. Mazur prowadził w 15. minucie 6:4, ale to było za mało, by być spokojnym o końcowy wynik. Rewelacyjna gra w ataku Adama Laskowskiego (13 bramek w meczu) i dobra jego kolegów sprawiła, że do przerwy Mazur prowadził już 12:8. W drugiej połowie młodsi o rok (rocznik 2002’) od rywali sierpczanie jeszcze podkręcili tempo i za sprawą solidnej gry bramkarzy (Jakub Nowakowski, Jakub Biegalski) wygrali ten arcyważny mecz 29:17 i zajęli wymarzone czwarte miejsce w Grupie 1 MLJM.

Ambicja i walka
Juniorzy młodsi Mazura Sierpc awansowali więc do drugiej fazy rozgrywek mistrzostw Mazowsza. Z awansu do grona najlepszych ośmiu drużyn na Mazowszu bardzo zadowolony był trener sierpczan. – Warto pamiętać, że jesteśmy najmłodszą, obok Wisły II Płock, drużyną w całej lidze, bo gramy chłopcami z rocznika 2002’, a rywale 2001’. Przeciwnicy często są od nas po prostu silniejsi fizycznie, ale chłopcy niwelują to ambicją i zaangażowaniem. Walczą o każdą piłkę i ten awans do najlepszej ósemki Mazowsza jest naszym wspólnym sukcesem. Chciałbym przy okazji podziękować kierownikom drużyny panom Jakubowi Mroczkowskiemu oraz Jarosławowi Nowakowskiemu za ich pomoc i zaangażowanie – podsumował trener juniorów młodszych MKS Mazur Sierpc Waldemar Frydrychowicz.

(12:8)
Mazur: Biegalski Jakub, Nowakowski Jakub – Mroczkowski Kamil 12*, Paciuszkiewicz Dominik 5, Laskowski Adam 24, Okoński Mateusz 2, Frydrychowicz Jakub 17, Ozdarski Jakub 4, Wąsicki Miłosz 2, Kępiński Dawid 3, Nowalski Dawid 3, Malinowski Jakub 12, Krzemiński Jakub 2, Tłusty Kamil 1, Mocki Mateusz 1, Kowalski Dominik 1.