Mazur pokonał Agrykolę

• 27.12.2017, 11:32 (aktualizacja 03.01.2018 11:34)
  • Loevgren
Najmłodsza drużyna MKS Mazur Sierpc zainaugurowała rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Chłopców. Sierpczanie pokonali UKPR Agrykola Warszawa 12:11 (7:4) oraz niestety ulegli UKS Niedźwiadek Węgrów 10:13 (6:6).

Podopieczni Piotra Tyndorfa jechali do Węgrowa po naukę, bo większość zawodników z rocznika 2005 nie brała do tej pory udziału w rozgrywkach ligowych. Jedynymi dotychczasowymi sprawdzianami dla młodych zawodników Mazura były turnieje w Ciechanowie (kwiecień 2017) i Olsztynie (wrzesień 2017). Sierpczanie zostali zgłoszeni do teoretycznie silniejszej grupy A razem z mocnymi SPR Wisła I Płock, SPR Wisła II Płock, MUKS 21 Płock, Agrykola I Warszawa, Wilanowia I Warszawa oraz UKS Niedźwiadek Węgrów.

Nerwowa końcówka
Premierowym rywalem Mazura na I Turnieju Ligowym w Węgrowie była Agrykola Warszawa. Początek meczu z ekipą ze stolicy należał do sierpczan. Bramka Patryka Okońskiego oraz trzy trafienia z rzędu Kacpra Turalskiego dały sierpczanom sensacyjne prowadzenie 4:1. Potem dzięki dobrej postawie obrońców i bramkarza Tomasza Stępczyńskiego Mazur utrzymał do przerwy trzy bramki przewagi (7:4). W drugiej połowie piłkarze ręczni z Sierpca zaczęli popełniać błędy w ataku, bezlitośnie wykorzystywane przez ogranych rywali z Warszawy. Na trzy minuty przed końcem Mazur prowadził już tylko 11:10, ale bramka Patryka Okońskiego dała sierpczanom zasłużone zwycięstwo w tym meczu. Drugim rywalem sierpczan byli gospodarze z Węgrowa.

Zdobyli pierwsze szlify
Niedźwiadek pokonał wcześniej Agrykolę aż 17:8 i był zdecydowanym faworytem tego starcia. Tymczasem ku zdziwieniu dość licznej widowni Mazur rozpoczął kapitalnie. Dzięki twardej i szczelnej obronie z gry wyłączony został zupełnie najlepszy zawodnik gospodarzy, leworęczny Mikołaj Skórka. W ataku sierpczanie grali dokładnie i skutecznie. Dość powiedzieć, że po sześciu minutach Mazur prowadził już 4:1. Niestety, mocni rywale otrząsnęli się po takim początku i z minuty na minutę rozpoczęli odrabianie strat. Już do przerwy był remis 6:6. Zacięta walka trwała aż do 27. minuty (w tej kategorii wiekowej mecze trwają 2x15 min.), gdy na tablicy wyników utrzymywał się remis 9:9. Słaba skuteczność w końcówce sprawiła, że to Niedźwiadek cieszył się po końcowej syrenie ze zwycięstwa 13:10, choć do niespodzianki dużo nie brakowało. Podsumowując, zdolni sierpczanie zdobyli więc bezcenne punkty, pokonując Agrykolę i napędzili strachu mocnym kadrowo węgrowianom. Najmłodsza ekipa MKS Mazur Sierpc z rocznika 2005 (i młodsi) zdobyła bezcenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w kolejnych trudnych turniejach ligowych sezonu 2017/2018. Prawda jest taka, iż na papierze nas zespół jest kopciuszkiem w tym towarzystwie „płocko – warszawskim”, ale już pierwszy turniej pokazał, że nie wolno go lekceważyć.