Mazur powoli wraca na dobre tory

• 17.01.2018, 10:32
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu sparingowym w ramach przygotowań do ligi MKS Mazur Sierpc pokonał 37:34 (15:16) AZS AWF Warszawa. Sierpczanie rozegrali średnie spotkanie, ale co najważniejsze, kilku zawodników wróciło właśnie na parkiet po kontuzjach.

Jak już pisaliśmy wcześniej, rozgrywana awansem trzynasta kolejka rozgrywek grupy A I ligi piłki ręcznej była dla zespołu Mazura bardzo niefortunna. Nasza drużyna przeżywała bowiem wtedy chwilowy kryzys i potrzebowała przerwy na odpoczynek, regenerację sił i „wylizanie ran”, czyli rekonwalescencji po kontuzjach czołowych zawodników. Porażka w stolicy Warmii z etatowym faworytem rozgrywek I ligi, który poprzedni sezon zakończył na wysokim trzecim miejscu, była więc niejako wkalkulowana w straty.

Wrócili po kontuzjach
Minął miesiąc, w czasie którego trwała przerwa świąteczna, i zespół Mazura mógł odpocząć, a przede wszystkim podleczyć swoich rekonwalescentów. Na sparingowy mecz z siódmym zespołem II ligi, czyli AZS AWF Warszawa, do składu drużyny z Sierpca wróciła większość kontuzjowanych wcześniej graczy. Łukasz Lisicki po problemach z pachwiną, Jarosław Wiśniewski po perypetiach z barkiem, Łukasz Romatowski po kontuzji stawu skokowego oraz Krzysztof Kozłowski, który wciąż zmaga się z kolanem. Trener Marek Listkowski czeka jeszcze na powrót skrzydłowego Patryka Przyguckiego, ale ten przejdzie decydujące badania  kontrolne dopiero 28 stycznia i wtedy będzie wiadomo, co dalej.

Sprawdzian formy
Tak czy inaczej, spotkanie towarzyskie z AZS AWF było świetnym sprawdzianem formy naszego zespołu i elementem przygotowań do powrotu do ligowych zmagań. Mecz z siódmą ekipą II ligi miał dać odpowiedź, na co obecnie stać piłkarzy Mazura, zwłaszcza tych wracających po problemach zdrowotnych. Pierwsza połowa nie była zgodnie z oczekiwaniami porywającym widowiskiem. Widać było, że ekipa gospodarzy nie może złapać swojego rytmu gry, choć sam początek spotkania, wskutek braku koncentracji ze strony gości, należał zdecydowanie do Mazura, który prowadził 5:1, a po trzynastu minutach 10:6. Potem było już nieco gorzej, a w 25. minucie rywale doprowadzili do remisu 13:13. Końcówka tej części gry należała do akademików, którzy wygrali pierwszą połowę 16:15.

Kłopot z obrotowym
Druga połowa spotkania została przedłużona o tzw. „dogrywkę”, czyli o kwadrans. Była ona dość zacięta do 51. minuty (22:22). Potem podopieczni Marka Listkowskiego zaczęli budować przewagę, którą kontynuowali w doliczonym czasie gry i ostatecznie triumfowali w tym meczu 37:34. Jak przyznał po spotkaniu sam szkoleniowiec sierpczan, nie wynik był jednak tym razem najważniejszy. – Było to dla nas bardzo ważne spotkanie pod względem szkoleniowym. Cieszę się, że prawie wszyscy kontuzjowani zawodnicy mogli dziś posmakować parkietu po dłuższej przerwie. Łukasz Lisicki i Łukasz Romatowski wrócili dziś na parkiet, ale nie są jeszcze w najwyższej dyspozycji, tak jak pozostali rekonwalescenci. Ten sparing był bardzo dobrym testem na tym etapie rozgrywek. Martwi mnie natomiast kontuzja wiązadeł krzyżowych u naszego obrotowego Piotra Pakulskiego, któremu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Jednak teraz najprawdopodobniej wyeliminuje ona go z gry do końca tego sezonu. To duża strata dla naszego zespołu, ale i szansa dla innych zawodników na pokazanie swoich możliwości – podsumował trener MKS Mazur Sierpc Marek Listkowski.

Warszawa i Grudziądz
Teraz przed sierpczanami już w sobotę wyjazd na trudny mecz ligowy z AZS UW Warszawa, w którym każdy punkt będzie mile widziany, choć zdecydowanym faworytem jest w obecnej sytuacji ekipa ze stolicy. Natomiast już 27 stycznia Mazur zagra u siebie jeden z ważniejszych meczów tego sezonu z MKS Grudziądz. To mecz, w którym dla sierpczan liczy się tylko zwycięstwo za trzy punkty. Liczymy na wsparcie i gorący doping kibiców, bo drużyna po perypetiach zdrowotnych nie jest jeszcze w optymalnej formie.