UW lepszy od Mazura

• 24.01.2018, 13:06
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu czternastej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi piłki ręcznej AZS UW Warszawa pokonał MKS Mazur Sierpc 31:18 (11:9). Sierpczanie rozegrali do przerwy całkiem dobre spotkanie, ale w drugiej połowie zagrali zdecydowanie słabiej i przegrali zasłużenie.

W dobrych humorach po zwycięstwie sparingowym 37:34 nad AZS AWF Warszawa udawali się do stolicy na kolejny mecz, tym razem ligowy, piłkarze ręczni MKS Mazur Sierpc. W tej serii gier rywalem zespołu Marka Listkowskiego była szósta ekipa rozgrywek grupy A – I ligi, czyli AZS UW Warszawa. Rywal bardzo groźny, zwłaszcza na własnym parkiecie. Sierpczanie, jak już pisaliśmy przed tygodniem, z kilkoma rekonwalescentami w składzie na pewno nie byli faworytem tego starcia. Tym bardziej że na powrót na parkiet czekają jeszcze Łukasz Romatowski oraz Patryk Przygucki.

Wyrównana pierwsza połowa
Tak czy inaczej, pierwsze minuty były w wykonaniu gości całkiem niezłe. Po rzutach Damiana Piórkowskiego oraz Adriana Prątnickiego Mazur prowadził odpowiednio 1:0 i 2:1. Niestety, było to ostatnie prowadzenie naszego zespołu w tym meczu. Jeszcze w 15. minucie na tablicy wyników było 5:5, ale duża w tym zasługa zdobywcy czterech bramek w tym fragmencie gry, czyli Damiana Piórkowskiego. Po 19. minutach dzięki dwóm trafieniom Huberta Rutkowskiego Mazur remisował 7:7. Potem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy rzucili celnie cztery razy i zrobiło się 11:7. Na szczęście w końcówce pierwszej połowy do bramki zespołu ze stolicy trafili również Sylwester Lisicki i Damian Piórkowski, ustalając wynik tej części gry na 11:9 dla miejscowych.

Stracili ważnego obrońcę
Po zmianie stron dobra gra sierpczan trwała do około 35. minuty (14:11 dla AZS UW). Niestety potem spory wpływ na stan gry miała czerwona kartka dla naszego zawodnika Przemysława Królikowskiego, który nieco spóźnił się w obronie i dość przypadkowo uderzył atakującego z boku rywala. Przez kolejny kwadrans rywale zdobyli aż 10 bramek przy tylko trzech sierpczan. W 50. minucie było 24:14, czyli właściwie po meczu. Ostatecznie AZS UW Warszawa pokonał Mazur Sierpc 31:18. Sama porażka w obliczu kłopotów kadrowych (zdrowotnych) nie może dziwić, ale smuci nieco jej rozmiar.

Tylko trzy punkty
Teraz to już jednak nie ma znaczenia, bo przed sierpczanami jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie, bo z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o utrzymanie w lidze, czyli z MKS Grudziądz. Rywale też ostatnio, delikatnie mówiąc, nie błyszczą. Przegrali cztery mecze z rzędu i punktów potrzebują jak powietrza. Mazur ten mecz musi wygrać za wszelką cenę i odskoczyć od trzech ostatnich ekip w tabeli. Liczymy na gorący doping sierpeckich kibiców. Początek meczu w sobotę o 18:00.