Bardzo ważna wygrana Mazura

• 31.01.2018, 09:21
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu piętnastej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi piłki ręcznej MKS Mazur Sierpc pokonał u siebie MKS Grudziądz 24:23 (10:13). Drużyna z Sierpca zagrała słabszą pierwszą połowę, ale w drugiej, nerwowej do ostatnich sekund, przy wsparciu kibiców przechyliła szalę na swoją korzyść.

O słabszym występie przeciwko AZS UW Warszawa (18:31) sierpeccy piłkarze ręczni powinni szybko zapomnieć, zakasać rękawy i przystąpić do akcji pod kryptonimem „MKS Grudziądz”.

Bardzo ważny mecz
Pojedynek z beniaminkiem z Grudziądza był bowiem dla MKS Mazur jednym z najważniejszych meczów w tym sezonie. Ekipa z Grudziądza to przecież jeden z bezpośrednich przeciwników naszej drużyny w walce o utrzymanie w I lidze. Jak już zresztą pisaliśmy wcześniej na naszych łamach, rywale też ostatnio, delikatnie mówiąc,  nie błyszczeli w lidze. Przegrali cztery mecze z rzędu i bardzo potrzebowali punktów. Mazur ten mecz musiał wygrać za wszelką cenę i odskoczyć od trzech ostatnich ekip w tabeli. Co ważne, nie zawiedli sierpeccy kibice, którzy w liczbie ponad 200 gorąco dopingowali swoich pupili. Ci rozpoczęli jednak nie najlepiej. Tak chwalony przez nas ostatnio Damian Piórkowski dość nonszalancko przestrzelił zaraz na początku meczu, przy stanie 0:2 dwa rzuty karne i w 18. minucie zrobiło się 4:7 dla gości. Kolejne minuty przyniosły kilka błędów rywali, a dwie bramki niegrzeszącego skutecznością w pierwszej połowie Damiana Piórkowskiego dały sierpczanom remis 9:9 po 25 minutach spotkania. Końcówka tej części gry należała jednak niespodziewanie do rywali, którzy schodzili na przerwę prowadząc 13:10.

Brawo bramkarz i młody tata
Po zmianie stron gospodarze cierpliwie odrabiali straty i w 36. minucie był już remis 14:14. Rywale z Grudziądza nie zamierzali jednak rezygnować z walki o punkty i w 45. minucie na tablicy wyników nadal był remis (18:18). Dopiero w 57. minucie Mazur uzyskał wydawałoby się w miarę bezpieczne prowadzenie 23:20, ale ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Na 30 sekund przed końcem, przy stanie 24:23 goście mieli piłkę i tylko wspaniała interwencja (nie pierwsza w drugiej połowie) Łukasza Romatowskiego uchroniła sierpczan od serii rzutów karnych. – Ten mecz kosztował nas wszystkich sporo nerwów. Najważniejsze oczywiście są trzy punkty, ale musimy cały czas pracować nad organizacją gry w ataku – podsumował trener MKS Mazur Sierpc Marek Listkowski. Po meczu w pełni zasłużenie nagroda dla najlepszego zawodnika (ufundowana przez Henryka Ramę) trafiła w ręce bramkarza Mazura Łukasza Romatowskiego. Krzysztof Kozłowski otrzymał z kolei z rąk władz klubu drobne upominki oraz maskotkę wraz z gratulacjami dla młodego taty, ponieważ w ubiegłym tygodniu został ojcem. Teraz przed zespołem Mazura kolejny mecz przed własną widownią. Rywalem sierpczan już w sobotę 3 lutego (18:00) będzie bardzo mocna ekipa KS Stal Gorzów Wielkopolski. O punkty w tym meczu będzie niesamowicie trudno, ale dopóki piłka w grze…