Najmłodszy Mazur walczy dalej

• 28.02.2018, 08:52 (aktualizacja 28.02.2018 09:11)
  • Loevgren
Drużyna MKS Mazur Sierpc wzięła udział w turnieju nr5 rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Chłopców - Grupy A. W niezwykle trudnym turnieju wyjazdowym rozgrywanym w Wilanowie młodzi sierpczanie przegrali z Wisłą I Płock 12:18 (7:9) oraz ulegli UKS Wilanowia Warszawa 15:25 (7:13).

Na piąty ligowy turniej w sezonie podopieczni Piotra Tyndorfa (z rocznika 2005 i młodsi) udawali się na trudny teren do UKS Wilanowii Warszawa. Tym razem rywalami sierpczan były kolejno mocne ekipy Wisły I Płock oraz gospodarze turnieju.
Dali z siebie dużo
Co ważne drużyna Mazura nie przestraszyła się utytułowanego rywala i podjęła walkę od pierwszych minut, a w bramce Mazura dobrze spisywał się Tomasz Stępczyński. Co prawda Wisła zdobyła przewagę dwóch czy trzech bramek, ale wynikała ona z tego, że o ile sierpczanie całkiem nieźle bronili, to w ataku ciężko im było sforsować defensywę płocczan. W ataku w tej części gry dobrze sobie radził skrzydłowy Marcin Chrzanowski, który dwa razy pokonał bramkarza rywali. Do przerwy faworyt z Płocka prowadził 9:7. Po zmianie stron za sprawą trafień Patryka Okońskiego, Wiktora Wojciechowskiego oraz Kacpra Turalskiego Mazur dotrzymywał kroku rywalom, ale tylko do około 20. minuty (w tej kategorii wiekowej mecze trwają 2 x 15min.) Potem silniejsza ławka rezerwowych wiślaków złamała opór sierpczan i Wisła I Płock wygrała ten mecz 18:12. Chłopcy z Mazura przegrali, ale dali z siebie dużo i nie dali rady po prostu lepszemu zespołowi.

Nie będzie łatwo
Kolejnym rywalem sierpczan była Wilanowia Warszawa. Kolejny z faworytów ligi od początku narzucił swój styl gry, ale ekipa z Sierpca pozostawała w grze za sprawą dobrze usposobionych rzutowo Kacpra Turalskiego (łącznie 6 bramek) oraz Wiktora Wojciechowskiego (2 bramki). Niestety słabsza gra w obronie sprawiła, że już do przerwy zespół ze stolicy odskoczył na siedem trafień (12:5). W drugiej połowie szalejący w ataku Patryk Okoński (5 bramek) sam nie mógł już odmienić losów spotkania i trzy punkty pozostały w Wilanowii. Po raz pierwszy w tym sezonie nasza najmłodsza drużyna wróciła z turnieju ligowego bez punktów, ale na pewno zdobyła kolejne cenne doświadczenia. Te przydadzą się jej już 24 lutego podczas kolejnego turnieju ligowego. Tym razem jego gospodarzem będzie Agrykola Warszawa, a  Mazur Sierpc zagra tam z gospodarzami oraz ekipą Niedźwiadka Węgrów. O punkty znów nie będzie łatwo, ale młodzi sierpczanie na pewno pojadą do stolicy z myślą o sprawieniu niespodzianki.