Mazur przywiózł cztery punkty ze stolicy

• 28.02.2018, 08:40
  • Loevgren
Drużyna MKS Mazur Sierpc wzięła udział w turnieju nr 6 rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Chłopców - Grupy A. W niesamowicie wyrównanym turnieju wyjazdowym rozgrywanym w Warszawie młodzi sierpczanie wygrali z UKS Niedźwiadek Węgrów 15:11 (5:4) oraz zremisowali 15:15 (3:8) z UKPR Agrykola Warszawa.

Na szósty ligowy turniej w sezonie podopieczni Piotra Tyndorfa (z rocznika 2005 i młodsi) udawali się na niełatwy teren do UKPR Agrykola Warszawa. Tym razem rywalami sierpczan były kolejno solidne ekipy Niedźwiadka Węgrów oraz gospodarze turnieju.

Niedźwiadek na łopatkach
Sierpczanie mieli ekipie z Węgrowa coś do udowodnienia. Podczas pierwszego turnieju ligowego przegrali bowiem z tą drużyną 10:13. Tym razem zespół z Sierpca zaprezentował od początku tego spotkania kapitalną grę w obronie. W ataku nie było już tak różowo, ale dogrania Kacpra Turalskiego trafiały na koło, a tam na bramki zamieniał je obrotowy Jakub Klimarczyk. W końcówce tej części gry swoje trafienia zaliczyli także Kacper Turalski i Patryk Okoński, dzięki czemu Mazur prowadził po pierwszej połowie 5:4. Druga część gry to dalej bardzo solidna obrona chłopców z Mazura i znaczna poprawa gry w ataku. Gdy do skutecznego Jakuba Klimarczyka (łącznie 7 bramek) dołączyli Patryk Okoński (4 bramki) oraz Wiktor Wojciechowski (2 bramki), Mazur odskoczył rywalom na pięć bramek 12:7. W nerwowej końcówce, w której sierpczanom zależało na utrzymaniu czterech bramek przewagi, wszystko potoczyło się po ich myśli i ostatecznie zwyciężyli rywali 15:11.

Nie ta drużyna
Kolejny mecz ligowy z Agrykolą miał już zupełnie inny przebieg. Nieco rozkojarzeni po wcześniejszej wygranej sierpczanie wyszli na mecz z gospodarzami „jak po swoje”. Tymczasem Agrykola, z którą Mazur w pierwszym turnieju wygrał tylko 12:11, walczyła dla swoich kibiców z wielkim zaangażowaniem i już po 7 minutach gry było 5:1 dla gospodarzy. Mazur nie funkcjonował ani w obronie, ani w ataku. Sygnał do odrabiania strat dał Kacper Turalski, który w pierwszej połowie trzy razy pokonał bramkarza ze stolicy. Niestety były to jedyne bramki, jakie w tej części gry zdobyli sierpczanie i Mazur przegrywał do przerwy 3:8. W przerwie trener sierpczan Piotr Tyndorf próbował zmobilizować swoich podopiecznych, ale ci na początku drugiej połowy jeszcze byli w szoku po tym, jak słabo zagrali w pierwszej odsłonie. Gdy w 18. minucie (chłopcy grają 2x15 min.) było 12:5, kibice gospodarzy już gratulowali z trybun swoim zawodnikom.

Zabrakło niewiele
Tymczasem na parkiecie ciężar gry wziął na swoje barki kapitan Mazura Kacper Turalski, który zdobył bramkę oraz dwa razy obsłużył podaniami obrotowego Jakuba Klimarczyka, a ten nie zmarnował okazji. Zrobiło się 12:8, a trener Agrykoli poprosił o czas. Tymczasem na ławce sierpczan trwała już pewna mobilizacja. Drużyna uwierzyła, że może odwrócić losy meczu. Cała drużyna zaczęła ostro pracować w obronie, a w ataku uaktywnił się Patryk Okoński. Po jego rzucie w 27. minucie Agrykola prowadziła już tylko 15:14. Na minutę przed końcem rzutem z dziewiątego metra w samo okienko bramkę zdobył Kacper Turalski i zapachniało rzutami karnymi. Ale sierpczanie obronili jeszcze akcję w defensywie i na 25 sekund przed końcem trener sierpczan poprosił o time out. Niestety akcja sierpczan zakończyła się tylko faulem i końcową syreną. Rzut wolny wykonywany przez obrotowego sierpczan trafił w mur rywali i doszło do rzutów karnych. Tam pomylił się jeden z sierpczan, a rywale rzucali bezbłędnie i to oni wygrali rzuty karne 5:3. Tak czy inaczej, cztery punkty zdobyte w Warszawie podczas turnieju ligowego muszą cieszyć. Widać, że drużyna dobrze przepracowała ostatnie dwa tygodnie. Teraz przed chłopcami z Mazura jeszcze trudniejsze zadanie. Już 10 marca (hala w LO) w niedzielę zagrają na własnym parkiecie turniej ligowy nr 7. Tam rywalami naszej drużyny będą faworyci grupy A, a więc Wisła I Płock oraz Wilanowia Warszawa. O punkty będzie bardzo trudno, ale po cichu liczymy na miłą niespodziankę.