Wicestarosta z prośbą

  • 2.05.2018, 09:39
  • SK
Wicestarosta z prośbą fot. SK
Na kwietniowej sesji Rady Gminy Mochowo gościnnie pojawili się Wojciech Rychter - wicestarosta sierpecki oraz Rafał Wiśniewski - p.o. dyrektora SPZZOZ w Sierpcu, którzy przedstawili radnym sytuację szpitala i poprosili o wsparcie finansowe ze strony Rady Gminy.

Wicestarosta przypomniał, że co roku gminy z terenu powiatu sierpeckiego wspierały szpital w zakupie sprzętu, który jest niezbędny do leczenia chorych. Dodał, że obecnie sytuacja szpitala jest unormowana, zaś trudnym okresem był koniec 2017 roku, ze względu na podpisywanie kontraktów z lekarzami. Obecnie problem stanowi oddział pediatryczny, gdzie nie ma pełnej obsady lekarskiej. Dyrekcja korzysta z usług lekarzy z innych szpitali, którzy uzupełniają te braki. Poinformował radnych o ogłoszonym przez starostwo przetargu na sprzedaż trzydziestu hektarów ziemi rolnej. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną zainwestowane w szpital, a dokładnie w jego rozbudowę. Pierwszym i priorytetowym etapem rozbudowy będzie izba przyjęć. Wojciech Rychter zwrócił się do Rady Gminy, żeby w tegorocznym budżecie ujęła tę samą kwotę co rok temu i przekazała na potrzeby szpitala. W ubiegłym roku gmina Mochowo przekazała na jednego mieszkańca 3,28 złotych. Rafał Wiśniewski poinformował, że w 2017 roku z gmin terenu powiatu sierpeckiego szpital otrzymał środki w wysokości 85 tysięcy złotych, miasto Sierpc przekazało 50 tysięcy złotych w postaci zakupionego sprzętu przekazanego na potrzeby szpitala.
Ponadto radni obradowali nad projektem uchwały w sprawie zmiany Uchwały budżetowej na 2018 rok oraz uchwały zmieniającej Uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki z budżetu państwa na wyprzedzające finansowanie kosztów kwalifikowanych ponoszonych na realizację operacji „Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Mochowo – etap II”.

 

SK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe