Dotacje celowe

  • 2.05.2018, 09:44 (aktualizacja 10.05.2018 09:46)
  • SK
Dotacje celowe
Radni gminy Szczutowo na 38. sesji Rady Gminy przegłosowali uchwałę dotyczącą określenia zasad i trybu udzielania ze środków budżetu gminy dotacji celowej na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodnej oraz sposobu jej rozliczania.

Zgodnie z przyjęta uchwałą wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie na realizację zadania w wysokości 70 procent kosztów inwestycji udokumentowanych fakturami, lecz nie więcej niż 8400 złotych. Po złożonym wniosku i uzyskaniu pozytywnej oceny, w terminie 30 dni od rozpatrzenia zostanie zawarta umowa między wnioskodawcą a gminą Szczutowo o dofinansowanie studni wierconej. 
Ponadto Rada podjęła się realizacji projektu wymiany kotłów i wygospodarowania na ten cel środków z budżetu gminy. Na dzień 23 kwietnia do gminy wpłynęło czterdzieści wniosków. Inwestorem w projekcie jest gmina, która pokrywa 80 procent kosztów netto. Ze względu na słabe zainteresowanie ze strony mieszkańców gmina rozważa wnioskowanie o otrzymanie dofinansowania przy współpracy z innymi partnerami, czyli inna gminą.

SK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe