I tak od 70 lat …

  • 9.05.2018, 09:14 (aktualizacja 16.05.2018 09:21)
  • SK
I tak od 70 lat … Więcej zdjęć na FB Kuriera: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2087393831549513.1073742053.1539757062979862&type=1&l=5dc7538980
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Goleszynie miały miejsce dwa jubileusze, tj. 70-lecie Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Goleszynie oraz 25-lecie pracy z Orkiestrą kapelmistrza Edwarda Wielgóckiego.

Zaproszonych na jubileusze gości: posła Waldemara Olejniczaka, kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlenę Mazurską, wicestarostę sierpeckiego, radnych gminy Sierpc, księży, strażaków, rodziców i mieszkańców Goleszyna uroczyście przywitał wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, który obchody jubileuszowe rozpoczął od przedstawienia historii powstania Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Goleszynie. 
-”Orkiestra przez 70 lat zapisała wspaniałe kary historii, które pozwolę sobie w skrócie przedstawić. Orkiestrę powołała do życia wiosną 1948 roku grupa rolników, druhów z miejscowej jednostki strażackiej, a byli to: Roman Atemborski, Andrzej Karpiński, Bolesław Kotarski, Zygmunt Pajkowski, Franciszek Popis, Makary Nowicki, Adam Wierzbicki, Jan Szczepkowski i Antoni Żmijewski. Przez te 70 lat wspólnego grania zmieniał się skład Orkiestry, zmieniali się kapelmistrzowie. Był też moment, kiedy to Orkiestra z Goleszyna była bliska rozwiązania, a to za sprawą instrumentów wymagających remontu oraz zniszczonego umundurowania. W 1993 roku kapelmistrzem orkiestry został Edward Wielgócki. Ciężką pracę, miłość do muzyki i talent Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Goleszyna najlepiej odzwierciedlają liczne nagrody otrzymane w konkursach nie tylko na poziomie wojewódzkim, ale także w konkursach krajowych”- powiedział m.in. wójt gminy.

Wyrazy uznania 
W trakcie uroczystości jubileuszowej zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania i podziwu dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Goleszyna. Jako pierwszy głos zabrał Waldemar Olejniczak, poseł na Sejm RP, który zaznaczył, że orkiestra jest nie tylko wizytówką gminy Sierpc, ale także Polski:
-„Jesteście naszą dumą”- powiedział Waldemar Olejniczak.
Przy tak pięknym jubileuszu 70-lecia Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Goleszynie otrzymała Medal Pamiątkowy Pro Mazovia i dyplomy uznania. Wyróżnieni zostali także rodzice członków Orkiestry, na ręce których Krzysztof Korpoliński wraz z przewodniczącym Rady Gminy Sierpc wręczyli listy pochwalne. Przez całość trwania uroczystości Młodzieżowa Orkiestra Dęta zaskakiwała gości zróżnicowanym repertuarem, poczynając od „The Blues Faktory”, Sławomira, Kombi, aż po utwory Mozarta. Nie zabrakło braw, odśpiewanego sto lat i jubileuszowego tortu.

 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe