94-letnia kobieta zaatakowana nożem

  • 16.05.2018, 08:39 (aktualizacja 23.05.2018 08:56)
  • SK
94-letnia kobieta zaatakowana nożem
W sobotę około północy w miejscowości Zgagowo Nowe doszło do usiłowania zabójstwa. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zastali 94-letnią kobietę posiadająca kilka ran kłutych.

Informację o zdarzeniu dyżurny policji otrzymał z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Przybyli na miejsce policjanci zastali 94-letnią kobietę z ranami kłutymi na ciele. Kobieta była przytomna, powstałe obrażenia nie zagrażały jej życiu i zdrowiu, została zabrana do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Jak ustalono, kobieta została zaatakowana we własnym domu w trakcie snu, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci od razu podjęli poszukiwania 29-letniego wnuczka kobiety, przez kilka godzin kilkudziesięciu policjantów poszukiwało sprawcy ataku na kobietę. W poszukiwaniach mężczyzny został użyty również pies tropiący. Około godziny 11.30 mężczyzna sam zgłosił się do komendy. Był nietrzeźwy. 29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia całego zdarzenia. Wszystkie czynności w tej sprawie prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sierpcu, która wszczęła śledztwo.

- „Dnia 13 maja 2018 r. w tutejszej Prokuraturze wszczęto śledztwo, w toku którego 29-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 13 § 1 kk w zw. art. 148 § 1 kk w zb. z art. 157 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, tj. dotyczący zaistniałego dnia 12 maja 2018 r. w miejscowości Zgagowo Nowe, gm. Zawidz usiłowania zabójstwa 94-letniej kobiety, która w wyniku zdarzenia odniosła obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej dni 7. Za opisany wyżej czyn grozi kara od 8 lat do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Sierpcu zastosował wobec wyżej wymienionego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy” - informuje Małgorzata Orkwiszewska, zastępca prokuratora rejonowego w Sierpcu.
 

SK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe