Wielkie emocje

• 23.05.2018, 09:39
Bardzo emocjonujący okazał się mecz Delty Słupno ze Skrwą Łukomie. Brak bramkarza i kilku zawodników w ekipie gości nie napawał przed meczem optymizmem, jednak ambitna walka i piłkarskie szczęście było dziś po stronie Łukomia i drużyna z gminy Rościszewo zasłużenie wygrała 3:4.

Braki
Skrwa pojechała na mecz do Słupna nie tylko bez bramkarza, ale również bez kilku podstawowych zawodników, m.in.: Mariusza Beksy, Radosława Kowalskiego, Daniela Wolaka czy też Piotra Góreckiego. Dodatkowo trener Janusz Kruszewski miał do dyspozycji „gołą” jedenastkę meczową, bez możliwości manewru w trakcie zawodów. Mimo tych braków to Skrwa szybko otwiera wynik. Ładne uderzenie z rzutu wolnego Jacka Beksy, który przeniósł piłkę nad murem i zaskoczył bramkarza Delty. Miało to miejsce w 6. minucie gry i zapowiadało spore emocje. Delta ruszyła do odrabiania strat, jednak uważnie grająca defensywa Łukomia umiejętnie rozbijała te ataki. Dodatkowo groźnie atakowała i to ona była bliższa zdobycia gola. W 37. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Delty znalazł się Piotr Sadowski. Widząc wybiegającego z bramki goalkeepera gospodarzy Marcina Peterę, postanowił go przelobować. Niestety, przerzucił i jego, i bramkę, i gola nie było. Pod koniec połowy świetną okazję ma znów Skrwa. Szybka kontra, Piotr Sadowski podaje do Przemysława Brzozy, lecz ten minimalnie przestrzela, będąc w idealnej sytuacji i mimo świetnych okazji Skrwa prowadziła do przerwy zaledwie 0:1. Delta w tej części realnie zagroziła bramce zaledwie raz, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Arkadiusz Żaglewski. Maciej Wolak, któremu przyszło dziś grać w roli bramkarza, a nominalnie zawodnik z pola, świetnie się zachował i po tym uderzeniu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Grad bramek
Po wznowieniu gry Delta atakuje, jednak czyni to bardzo chimerycznie. Próbuje strzałów z dystansu, wiedząc, że między słupkami Skrwy stoi „bramkarz nie bramkarz”. Niewiele z tych akcji wynikało. Łukomie nastawiło się na kontry i było w tym bardzo groźne. W 62. minucie z 40. metra rzut wolny wykonywali goście. Do piłki podszedł Jacek Beksa i mocno kopnął futbolówkę w stronę bramki. Bramkarz Marcin Petera myślał, że kapitan Skrwy będzie dośrodkowywał, a on uderzył, czym zaskoczył wszystkich na placu gry i wspomnianego Peterę, który otrzymał strzał za tzw. „kołnierz” i goście prowadzili już 0:2. Po tym golu obraz gry nie zmienił się. Gospodarze niemrawo atakowali, a goście kontrowali. W 73. minucie jedna z takich ofensywnych akcji dała przyjezdnym trzecią bramkę. Mocny strzał na bramkę Delty Piotra Sadowskiego, Petera odbija futbolówkę, do której dobiega Damian Majewski i z bliska nie ma problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po zaledwie 3 minutach jest już 0:4. Swojego gola zdobywa Piotr Sadowski, który kończy szybką kontrę gości. Kiedy wydaje się, że nic już ciekawego w tym meczu się nie wydarzy, gospodarze w końcu zdobywają gola. Mocne uderzenie na bramkę Skrwy i Maciej Wolak niefortunnie odbija piłkę pod nogi Huberta Kwiatkowskiego, a ten zdobywa gola. Po 180 sekundach jest już 2:4. Rzut wolny wykonany precyzyjnie przez Przemysława Michalskiego kończy się golem. Do końca meczu trwa nie tylko oblężenie bramki Skrwy, ale są również i szybkie kontry gości. W 88. minucie w sytuacji sam na sam z Peterą znalazł się Daniel Kaczmarczyk, niestety fatalnie spudłował. W doliczonym czasie gry Daniel Mitura zdobywa trzeciego gola dla Delty, kończąc zagranie głową od partnera. Spotkanie kończy się wynikiem 3:4 dla Skrwy i trzeba przyznać, że jest to duży sukces drużyny z naszego regionu. Grając w tak dużym osłabieniu, bez bramkarza, z rywalem, w którego szeregach są byli IV ligowcy, potrafiła wykorzystać większość swoich szans bramkowych i całkowicie zasłużenie wygrać w Słupnie.