Fatum?

• 23.05.2018, 09:45 (aktualizacja 06.06.2018 09:47)
Fatum?
Nawet kibice gospodarzy po meczu Świt-Orzeł twierdzili, że wynik 3:1 dla Staroźreb był niesprawiedliwy, bo z przebiegu meczu Goleszyn zasłużył co najmniej na remis. Co z tego, skoro gra się na bramki, a tych więcej strzelili gospodarze i punkty zostały w drużynie z powiatu płockiego.

Skuteczność do poprawki
Już pierwsza akcja podbramkowa w tym meczu powinna zakończyć się golem dla Orła. W 4. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Świtu Dawidem Krętem znalazł się Piotr Welenc. Napastnik gości huknął, ile miał sił i przeniósł piłkę nad bramką. Była to znakomita sytuacja do „ustawienia” sobie wydarzeń na boisku. Niezrażeni przyjezdni starali się zdobyć gola i mieli ku temu okazję w 18. minucie, strzał Damiana Zarębskiego minął o centymetry bramkę Świtu. Pierwsze 20 minut to zdecydowana przewaga gości, jednak w 21. minucie bramkę zdobywają gospodarze. Szybka kontra i błąd w defensywie wykorzystuje Maciej Sobiesiak, który z 10. metra otwiera wynik tego spotkania. Orzeł po stracie gola na chwilę oddaje inicjatywę, żeby od 30. minuty znów szaleńczo atakować. Niestety dla naszej drużyny, zarówno strzał Marcina Szczepkowskiego, jak i Kamila Szczurowskiego trafia w rękawice Kręta i do przerwy, mimo optycznej przewagi Goleszyna, to gospodarze prowadzili 1:0.

Zabójczy Świt
Po zmianie stron wydarzenia na boisku nie uległy większej zmianie. Orzeł atakował, a gospodarze nastawili się na kontry. W 56. minucie ładny strzał na bramkę Świtu oddał Szczurowski, jednak bramkarz gospodarzy był na posterunku. W 65. minucie składną akcję przeprowadza Świt. Wrzutka w pole karne i błąd obrońców Orła. Kapitan gospodarzy Maciej Sobiesiak z bliska po raz drugi w tym meczu pokonuje Dariusza Malinowskiego. Przyjezdni dostają kolejny niespodziewany cios. Orzeł wie jednak, że punkty są im bardzo potrzebne, nie spuszczają więc głów i dalej atakują. W 71. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Damian Zarębski. Napastnik Goleszyna ładnie przymierzył, piłka po jego strzale musnęła słupek i wyszła w pole. W 77. minucie wreszcie udaje się gościom zdobyć kontaktowego gola. Szybka, zespołowa akcja. Piłka trafia do Zarębskiego na skrzydło, ten precyzyjnie wrzuca futbolówkę w pole karne, gdzie wbiegał Marcin Sprycha. Zawodnik Orła nie kalkulował, tylko uderzył z pierwszej piłki, nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Świtu. Wydawało się, że teraz gościom powinno być łatwiej, udało się wreszcie wstrzelić w bramkę. Niestety, po zaledwie 2 minutach Orzeł traci trzeciego gola. Wrzutka z rzutu rożnego i grający trener Świtu Mariusz Unierzyski wygrywa pojedynek w powietrzu z obrońcami gości i głową kieruje piłkę do siatki. Załamani piłkarze Goleszyna jeszcze raz podejmują próbę zdobycia gola, jednak strzały Piotra Borowskiego i Marcina Sprychy mijają bramkę Dawida Kręta i spotkanie kończy się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Orzeł zagrał kolejny dobry, szybki mecz, jednak zawiodła skuteczność. Tej nie zabrakło piłkarzom Świtu, którzy w tej materii byli dużo lepsi i praktycznie wykorzystali wszystkie swoje bramkowe okazje. Zawodnicy Orła muszą bardzo poważnie popracować na treningach nad skutecznością, bo przed nimi dwa arcyważne mecze: z Błyskawicą Lucień i Wichrem Cieszewo, drużynami, z którymi przyjdzie walczyć goleszynianom o ligowy byt. Pozytywną wiadomością jest ta, że prawdopodobnie z LO spadnie tylko jedna drużyna, gdyż Mazur Gostynin raczej się w IV lidze utrzyma, a przy jednoczesnym wcześniejszym wycofaniu się z tych rozgrywek drużyn Bzury Chodaków i Błękitnych Raciąż wszystko wskazuje na to, że ligę okręgową opuści tylko jedna drużyna. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, jednak jest blisko takiego rozwiązania.