Tylko remis

• 30.05.2018, 10:47
Tylko remis
Niestety, w bardzo ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli Orzeł tylko remisuje z Błyskawicą Lucień 1:1. Tym samym nie udaje się odskoczyć naszej drużynie do bezpiecznej strefy chroniącej przed spadkiem.

Zbyt łatwo
Mecz od samego początku jest wyrównany, choć ze wskazaniem na naszą drużynę. Orzeł ma kilka podbramkowych sytuacji, jednak żadna z nich nie trafia do siatki rywali i w pierwszych 20 minutach nie ma goli. W 23. minucie gry pada upragniony gol dla Orła. Akcja skrzydłem i dośrodkowanie w pole karne Lucienia. Tam do piłki doskakuje Damian Zarębski i mocnym precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki zdobywa gola dla gospodarzy. Niestety, radość z prowadzenia trwa zaledwie minutę. Goście podrażnieni stratą gola ruszają do odrabiania strat i błyskawicznie im się to udaje. Wrzutka ze skrzydła w pole karne Goleszyna. Dwóch obrońców Orła mija się z futbolówką, do której dochodzi Sebastian Surmak i z bliska nie daje szans Dariuszowi Malinowskiemu. Po stracie gola znów to nasza drużyna ma przewagę, niestety nie padają z niej bramki, chociaż atakują Kamil Szczurowski czy Damian Zarębski, jednak bez powodzenia i do przerwy jest wynik remisowy.

Zbliżony poziom
Drugie 45 minut rozpoczęło się od dobrej akcji Piotra Welenca, jednak strzał naszego zawodnika mija bramkę rywali. Choć większość akcji toczy się w środkowej strefie boiska, to gospodarze są groźniejsi w swoich atakach. Są one przeważnie rozbijane przez przyjezdnych i niewiele z nich wynika. W 70. minucie Marcin Kądalski podaje na 5. metr, gdzie na futbolówkę czyha Zarębski. Niestety, nasz napastnik nie trafia czysto w piłkę i po chwili znajduje się ona w rękawicach bramkarza gości. W 75. minucie ma miejsce olbrzymie zamieszanie w polu karnym Lucienia. Mimo prób żaden z naszych zawodników nie oddaje skutecznego strzału i dalej jest remis. Po 2. minutach świetną piłkę otrzymuje z głębi pola Zarębski. Źle przyjmuje to podanie i obrońcy gości wybijają mu futbolówkę. Końcówka meczu należy do gości, którzy chcieli wykorzystać nieskuteczność Orła. Na szczęście w naszych szeregach grał dziś Dariusz Malinowski, którzy kilka razy udanie interweniował i tym samym uratował swoją drużynę od straty jakże istotnej bramki. Do udanych interwencji bramkarza Goleszyna zaliczyć można strzał z 82. minuty, kiedy to z półobrotu uderza Dominik Dutkiewicz, zawodnik Lucienia. Malinowski jest na posterunku i łapie piłkę, podobnie w 88. minucie po strzale Sebastiana Surmaka. Orzeł jeszcze kontruje w doliczonym czasie gry, lecz bez powodzenia i spotkanie to kończy się remisem 1:1. Niewiele a właściwie nic ten wynik nie wyjaśnia w dolnej strefie tabeli. Dalej Błyskawica jest przedostatnia, a Orzeł zajmuje miejsce tuż przed nią. Obie te drużyny liczą, iż spełnią się zapowiedzi Płockiego OZPN, który zapowiada, że z ligi spadnie tylko jedna drużyna. Orzeł nie pokonał Błyskawicy i nie odskoczył jej, jednak najważniejsze, że nie przegrał w tej rywalizacji, bo wtedy to przeciwnik byłby w lepszej wyjściowej sytuacji. Wszyscy mamy nadzieję, że Orzeł w przyszłym sezonie dalej będzie zmagał się w Płockiej Lidze Okręgowej.