Kasztelan do końca zwycięski

• 20.06.2018, 08:46
Z przytupem Kasztelan kończy zwycięski sezon Ligi Okręgowej. W meczu na wyjeździe nie daje szans Stegnom Wyszogród i rozbija ich 0:5.

Ostatni mecz w lidze
W glorii awansu na swój ostatni mecz w sezonie wybrali się „piwosze” do Wyszogrodu. Faworyt tego spotkania był tylko jeden i nie zawiódł. Już w 3. minucie lewym skrzydłem ruszył Mariusz Śnieć. Zawinął sprytnie obrońcą i zagrał piłkę przed bramkę, gdzie stał dobrze ustawiony Łukasz Betlejewski, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Po zdobyciu gola sierpczanie dalej atakowali, choć przyznać trzeba, że technicznie grający Kasztelan nie miał łatwo na fatalnej murawie boiska w Wyszogrodzie. W 21. minucie na niesygnalizowany strzał zdecydował się Mateusz Biegański. Piłka minęła bramkę rywali i dalej było skromne 0:1. Szczęścia nie miał również Michał Dzięgielewski w 34. minucie, kiedy lepszy w pojedynku z napastnikiem Sierpca okazał się bramkarz Stegien. Kiedy wydawało się, że do przerwy więcej bramek nie będzie, sierpczanie przeprowadzają skuteczna akcję. Dzięgielewski ruszył na bramkę gospodarzy. Zrobił zwód i zobaczył lepiej ustawionego Mateusza Biegańskiego. Podał mu piłkę, a ten ją przyjął i uderzył po długim rogu nie do obrony. Do przerwy Kasztelan pewnie prowadził 0:2.

30 bramka i pożegnanie
Po przerwie Kasztelan dalej dominował na boisku. Nawet przez chwilę gospodarze nie przejęli inicjatywy. Widoczna była różnica klasy między obiema drużynami. Kasztelan grał swoje i choć szczególnie nie forsował tempa, to tworzył okazje bramkowe. Widoczny był Biegański i Dzięgielewski. Ten pierwszy w 63. minucie wpisał się na listę strzelców drugi raz w tym meczu. Będąc na wysokości pola karnego, mocno wstrzelił piłkę w bramkę. Będący na linii bramkowej obrońca Wyszogrodu próbował interweniować, jednak pomógł on tylko wpaść piłce do siatki. Bramka została jednak zaliczona Mateuszowi, a goście prowadzili 0:3. Kilka minut później, a dokładnie w 69. minucie, pada 4. gol dla „piwoszy”. Składna akcja zespołowa. Futbolówka trafia do Macieja Lemanowicza, który będąc na 16. metrze, ładnie uderzył po ziemi przy słupku, nie dając bramkarzowi gospodarzy szans na skuteczną interwencję. Jak się później okaże, była to ostatnia bramka Macieja Lemanowicza w barwach Kasztelana, gdyż kończy on po tym sezonie swoją przygodę z futbolem. Drużyna pod koniec meczu zaczęła pracować na kolejnego gola, a szczególnie aktywny był Michał Dzięgielewski, któremu zależało na strzeleniu 30. gola w sezonie.  Ta sztuka mu się udaje w 80. minucie. Lemanowicz wypuścił Dzięgielewskiego w uliczkę między dwóch obrońców. Najskuteczniejszy zawodnik sierpczan urwał się pilnującym go rywalom i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lekko trącił futbolówkę, w taki sposób, że goalkeeper nie miał szans na skuteczną interwencję, a piłka wturlała się do siatki. 0:5 dla gości i praktycznie jest po meczu. Do końca z wydarzeń wartych odnotowania, to szpaler dla Macieja Lemanowicza, który utworzyli mu piłkarze Kasztelana, gdy ten schodził z murawy, tym samym doceniając jego wkład i wieloletnie granie dla Sierpca. Tym miłym akcentem kończy się mecz, którym piłkarze Kasztelana żegnają się z Ligą Okręgową. Od sierpnia będą oni zmagać się ze znacznie trudniejszymi rywalami w IV lidze. Teraz czas odpoczynku i wytężonej pracy dla działaczy. Trzeba wiele spraw podopinać,np. budżet, boisko do rozgrywek (nasz obiekt ma być oddany dopiero na jesieni) i skład, bo chyba nieodzowne jest wzmocnienie drużyny, tym bardziej że pojawiają się głosy, iż kilku zawodników z przyczyn osobistych może opuścić drużynę. Jaką kadrą będzie dysponował Kasztelan, przekonamy się wkrótce. O wszelkich ruchach w klubie postaramy się na bieżąco informować.