Gniazda szerszeni

  • 11.07.2018, 09:31
  • red. 
Gniazda szerszeni
Od początku lipca co najmniej osiem razy Powiatowa Straż Pożarna z Sierpca wyjeżdżała do zdarzeń związanych z agresywnie zachowującymi się owadami. Z czego sześć interwencji miało miejsce w gminie Szczutowo.

Przeważnie kokony szerszeni znajdowały się w budynkach mieszkalnych lub gospodarczych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzenia, ubraniu ratowników w kombinezony przeciw owadom błotnoskrzydłym i usunięciu gniazd. Należy uważać, ponieważ owady błotnoskrzydłe to zagrożenie dla życia lub zdrowia każdego z nas. Wiele osób nawet nie wie, że mogą być uczulone.

red. 
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Julka
Julka 18.07.2018, 09:40
:O strasznie dużo jakaś plaga chyba tych owadów w tym roku. Ukąszenia owadów są okropne :O (gorszy jest chyba tylko tradzik - tu mozna poczytac: https://kobieta.wp.pl/acnerose-oczyszczanie-cery-z-tradzikiem-rozowatym-6113682275858561a )

Pozostałe