Kontrolne granie

• 1.08.2018, 09:31
Nasze drużyny coraz bardziej rozkręcają się w przygotowaniach do sezonu.

Kasztelan na remis
Nasz przegląd rozpoczynamy od Kasztelana Sierpc. Po dwutygodniowych zawirowaniach, gdy z prowadzenia drużyny zrezygnował trener Marcin Lig, nasz IV ligowiec był „w zawieszeniu”. Działacze szukali trenera, a i zawodnikom, mimo że normalnie trenowali, niepewność też się udzieliła. Tak jak obiecał prezes Hubert Góralski w zeszłotygodniowej rozmowie z Kurierem, trener został zatrudniony w połowie mijającego tygodnia. Nowym szkoleniowcem sierpczan został Artur Wyczałkowski. Sylwetkę trenera przedstawiamy na 15. str. w oddzielnym materiale.
Zaledwie po jednym przeprowadzonym treningu Kasztelan pod wodzą nowego szkoleniowca rozegrał mecz kontrolny, jego przeciwnikiem był Lech Rypin. Mecz nasza drużyna rozpoczęła lekko wycofana i brakowało wielu akcji podbramkowych. W 32. minucie zawodnik Rypina przy błędzie krycia naszych obrońców, po stałym fragmencie gry strzałem głową wyprowadził Lecha na prowadzenie. Do przerwy Kasztelan przegrywał 0:1. Po zmianie stron na boisku pojawił się między innymi Michał Dzięgielewski i siła ofensywna „piwoszy” mocno na tym zyskała. Jedna z akcji naszego najlepszego strzelca zakończyła się powodzeniem i Dzięgielewski wpisał się na listę strzelców. Mimo rosnącej z każdą minutą przewagi Kasztelan nie zdobył już drugiego gola i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W meczu zagrało trzech testowanych zawodników, którzy zasilą Kasztelana. W spotkaniu zagrał również były zawodnik „piwoszy” Mateusz Telesiewicz, jednak czy wzmocni on zespół, na razie nie wiadomo.
Mimo tych uzupełnień wkrótce na treningu pojawić się mają czterej młodzieżowcy z Płocka. O kłopotach z młodymi zawodnikami pisaliśmy przed tygodniem i „zaciąg płocki” ma być rozwiązaniem tego problemu. Kasztelan nie zwalnia sparingowego tempa i już dziś w środę na boisku w Skępem ma zmierzyć się ze Spartą Brodnica, a w sobotę z Pogonią Słupia.
W meczu z Lechem Kasztelan zagrał w składzie:
M.Ambrochowicz – M.Rokicki, P.Winnicki, T.Braniecki, zawodnik testowany, D.Klepczyński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, B.Śmigrodzki, D.Kotkiewicz, Ł.Paczkowski. Po przerwie na murawie pojawili się: Ł.Betlejewski, M.Dzięgielewski, M.Telesiewicz, A.Ambrochowicz, B.Przybyszewski.

Grad bramek
Skrwa w minionym tygodniu rozegrała sparing na własnym boisku, a rywalem jej była Wkra Bieżuń. Mecz był bardzo ofensywny i drużyny nie żałowały sobie podbramkowych sytuacji. W całym meczu, gdyby szczegółowo policzył, było ich ponad tuzin. „Radosna” gra obronna przyniosła skutek taki, że mecz zakończył się wysokim wynikiem 4:5 dla Wkry. Bramki dla Łukomia zdobywali: dwie – Piotr Sadowski i po jednej Kamil Bonisławski i Patryk Karczewski. Podopieczni trenera Kruszewskiego zagrali w następującym składzie: M.Tyburski – Mi.Beksa, M.Pesta, M.Sadowski, D.Kaczmarczyk, J.Beksa, R.Kowalski, P.Karczewski, P.Brzoza, P.Sadowski, K.Bonisławski. Grali również: P.Górecki, zawodnik testowany, A.Pesta, M.Góralski, K.Sławiński.
Kolejny swój mecz kontrolny Skrwa zagra w weekend, a przeciwnikiem będzie Start Proboszczewice.

Orzeł na remis
Na swój mecz kontrolny Orzeł Goleszyn wybrał się do Błyskawicy Lucień. Mecz był wyrównanym widowiskiem ze wskazaniem na naszą drużynę. Wynik otworzył Mateusz Biegański w 38. minucie i Orzeł długo prowadził. Pod koniec meczu niepotrzebny faul naszego piłkarza, rzut karny i wyrównanie. Spotkanie kończy się wynikiem remisowym 1:1, jednak widać było, że drużyna, mimo że potrzebuje jeszcze zgrania, prezentuje się dobrze. Różnice robią zawodnicy, którzy w letnim okienku zasilili Orła, już widać, że będą oni sporym wzmocnieniem. Martwić może jedynie, że na sparing pojechała szczupła kadra zawodników, w kolejnych meczach ma być jednak już lepiej, jak dowiedzieliśmy się w klubie. Orzeł zagrał w składzie: P.Kwaśniewski – K.Kitombo, zawodnik testowany, A.Konopka, K.Nowakowski, P.Borowski, H.Chłopek, M.Szczypkowski, D.Domeradzki, P.Lisicki, M.Biegański. Grał również: G.Pruszkowski.
Kolejnym meczem przygotowawczym do sezonu ma być dla Orła starcie z Stoczniowcem Płock.

Zwycięska Pogoń
Beniaminek Ligi Okręgowej w trakcie przygotowania do sezonu rozgrywa bodaj najwięcej meczów kontrolnych. W mijającym tygodniu Pogoń zmierzyła się ze Zorzą Szczawin i odniosła pewne zwycięstwo 3:1. Gole dla Pogoni zdobywali: zawodnik testowany, Adrian Grabowski i Adrian Fontański. W tej potyczce w barwach Słupi wystąpiło kilku zawodników testowanych i są oni coraz bliżsi reprezentowania barw drużyny z gminy Zawidz. Transfery powoli się dopinają i jak obiecał prezes klubu Piotr Kamiński, wkrótce kadra będzie zamknięta. Pogoń w tym spotkaniu zagrała w składzie: A.Grabowski – zawodnik testowany, P.Bielski, A.Piłat, J.Sobczak, zawodnik testowany, P.Mysielski, B.Różański, M.Bońkowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany. Oprócz nich zagrali również: Ł.Piłat, D.Czoperski, A.Grabowski, A.Fontański.
W tym tygodniu Pogoń zaplanowała aż dwa mecze kontrolne. Najpierw w czwartek ma zmierzyć się z Wkrą Bieżuń, a w sobotę na własnym boisku ma podejmować Kasztelana Sierpc.