Kompromitacja

• 3.10.2018, 10:11 (aktualizacja 03.10.2018 10:14)
Kompromitacja Gol P.Sadowskiego niewiele zmienił w postawie Skrwy
Skrwa przegrywa trzeci mecz z rzędu, tracąc w tych meczach 15 goli. Do tego fatalna gra i nie ma co się oszukiwać, drużyna jest w kryzysie i ciężko odnaleźć jakiekolwiek pozytywy.

Żal patrzeć
Skrwa po dwóch wysokich porażkach zmierzyła się w bardzo ważnym meczu z ostatnim w tabeli Startem Proboszczewice. Wydawało się, że to będzie mecz na przełamanie dla Łukomia i okazja do zwycięstwa. Podobnie myśleli goście i to oni byli w trudniejszej sytuacji, gdyż mecz rozgrywany był w Łukomiu, a drużyna Skrwy niegdyś słynęła z „twierdzy własnego boiska”. Było to jednak kiedyś i wydaje się to teraz bardzo odległe. Od pierwszego gwizdka wysokim pressingiem wyszli goście. Skrwa mocno gubiła się w rozgrywaniu. Źle grały wszystkie formacje. Obrona grała niepewnie, pomoc traciła mnóstwo piłek, a w ofensywie brakowało spokoju i skuteczności. Pełni zaangażowania piłkarze Startu szybko wychodzą na prowadzenie. Strzał z linii pola karnego oddaje Arkadiusz Majchrzak. Bramkarz Skrwy Kamil Piankowski odbija piłkę przed siebie. Dobiega do niej Dorian Pilaszewski i z bliska zdobywa gola. Prowadzenie tylko uskrzydla gości i usztywnia gospodarzy. Skrwa traci kolejne piłki w środku boiska w dziecinny sposób. W 18. minucie ambitnie grający goście zdobywają drugą bramkę w absurdalnych okolicznościach. Centra przed bramkę Skrwy. Strzał rywala odbija bramkarz. Piłka trafia między czterech zawodników Skrwy, którzy przeszkadzają sobie w wybiciu jej w pole do tego stopnia, że nabijają sobie piłkę o siebie, a ta ostatecznie trafia do siatki. Katastrofa. W drużynie Skrwy nie było żadnego jasnego punktu. Do tego zawodnicy się kłócą, co tylko powoduje chaos. W 30. minucie jest już 0:3. Rzut rożny i wybicie piłki przed pole karne Skrwy. Futbolówka trafia do Pilaszewskiego, który oddaje kapitalny strzał z dystansu, z pierwszej piłki. Ta trafia w samo okienko bramki bezradnego Piankowskiego. Skrwa jest na łopatkach. W 37. minucie błąd w środku pola Startu. Piłkę przejmuje Mateusz Telesiewicz. Idealnie wypuszcza on w uliczkę Piotra Sadowskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie marnuje okazji i strzela gola. Zaczyna pojawiać się niewielki promyk nadziei dla gospodarzy. W ostatniej minucie I połowy zamieszanie w polu karnym Startu. Piłka trafia do Sadowskiego, który niesygnalizowanie uderza. Bramkarz Startu Kamil Sieradzki „wypluwa” piłkę przed siebie. Ta trafia do Telesiewicza, który z bliska zdobywa kontaktową bramkę. Można by powiedzieć, „Start podaje Skrwie rękę”, drużyna tym samym zostaje w grze i ma nadzieję na dogonienie rywala.

Równia pochyła
Niestety po zmianie stron niewiele się zmienia. Skrwa co prawda więcej jest przy piłce i próbuje coś sensownego skonstruować, lecz czyni to całkowicie bez pomysłu. Start kontruje, czekając na rywala na własnej połowie. W 57. minucie jedna z akcji gości kończy się golem. Centra krzyżowa ze skrzydła i niepilnowany Dorian Pilaszewski zdobywa gola strzałem głową. Gra Skrwy całkowicie się załamuje. Nie ma rozegrania, strzałów i dogodnych okazji. Są kłótnie, bezradność i błędy. W 80. minucie strata piłki w środku pola, kontra i kapitan Startu Arkadiusz Majchrzak wychodzi sam na sam z Piankowskim. Nie marnuje nadarzającej się okazji i zdobywa piątego gola dla własnej drużyny. Leżąca na łopatkach Skrwa przeprowadza w 88. minucie udaną akcję indywidualną, co czyni Przemysław Brzoza. Wszedł odważnie między obrońców i ogrywając aż 3 rywali, z bliska pokonuje Sieradzkiego. Mecz kończy się hokejowym 3:5. Skrwa ponosi wstydliwą porażkę. Traci 15 goli w 3 meczach z rzędu, nie zdobywając żadnego punktu. Kryzys w drużynie jest faktem, a co z nim począć, odpowiedzieć muszą sobie sami zawodnicy oraz trener.