Gra lepsza niż wynik

• 7.11.2018, 09:10 (aktualizacja 07.11.2018 09:12)
Tylko niepoprawni optymiści mieli nadzieję, że Skrwa przywiezie punkty z Płocka. Stoczniowiec gra na jesieni bardzo dobrze, zgoła inaczej niż drużyna z Łukomia. Tym razem o niespodziankę było naprawdę blisko, mimo to płocczanie zwyciężyli 2:1 i Skrwa znów zalicza mecz bez punktów.

Akcja za akcję
Trener Skrwy Janusz Kruszewski na mecz ze Stoczniowcem miał jeden plan -  zaskoczyć rywala grą na dwóch napastników, agresywną i skuteczną. Niestety, absencja Daniela Wolaka popsuła plan szkoleniowca. Z musu musiał znów na skrzydło przesunąć Przemysława Brzozę, który przecież w ataku czuje się jak „ryba w wodzie”. Przemek mimo iż nie grał na szpicy, to i tak był jednym z wyróżniających się zawodników. To on inicjował akcje, których w pierwszej połowie Skrwa miała kilka. Stoczniowiec atakował pozycyjnie, jednak brakowało mu skuteczności, dobrze między słupkami własnej bramki grał Marek Tyburski, goalkeeper gości. To on w 19. minucie świetnie interweniował po strzale Kacpra Orłowskiego. W odpowiedzi składną akcję przeprowadzili goście. Patryk Karczewski ruszył skrzydłem, podholował trochę piłkę i cofnął ją przed pole karne do Mateusza Telesiewicza. Ten widząc wysuniętego z bramki Wiktora Góreckiego, bramkarza płocczan, lobem umieścił piłkę w siatce jego bramki. Skrwa pokazała zabójczą skuteczność i ciekawe rozwiązanie akcji. Prowadzenie goście tracą w 40. minucie. Zamieszanie w polu karnym i strzał zawodnika Stoczniowca Kacpra Orłowskiego, który precyzyjnym, mocnym uderzeniem w długi róg zmusza Tyburskiego do kapitulacji. Do przerwy mimo kilku okazji bramkowych pada tylko po jednym golu dla drużyn i wynik brzmi 1:1.

Zmarnowana szansa
Druga połowa to ataki Płocka i kontry Łukomia. Błyszczy znów Brzoza, który w 68. minucie przeprowadza kapitalną akcję. Mija obrońcę, później bramkarza Stoczniowca, a kiedy ma przed sobą pustą bramkę, strzela z ostrego konta. W bramce jak „spod ziemi” pojawia się obrońca Stoczniowca, wybija piłkę, która trafia jeszcze w słupek, a następnie do Mateusza Telesiewicza. Ten nie zdecydował się na strzał, tylko podał piłkę do Patryka Karczewskiego, który stał niepilnowany na  4. metrze. Niestety, jakaś dziwna niemoc ogarnęła naszego zawodnika i będąc w doskonałej sytuacji, fatalnie przestrzelił. Pewnie sam zawodnik nie wie, jak tę akcję mógł zmarnować. Była to okazja 200% procentowa. Sytuacja deprymuje gości, a napędza Stoczniowców. Radzą sobie coraz lepiej i bramka dla nich wisi w powietrzu. Znakomicie w bramce Łukomia gra Tyburski, który kapitalnie interweniuje przy strzałach Kacpra Orłowskiego i Bartłomieja Mielczarskiego. W 83. minucie dobry wynik, jakim byłby remis dla Skrwy, pęka niczym bańka mydlana. Akcja płocczan zakończona strzałem na bramkę Skrwy. Tyburski broni na raty aż trzykrotnie. Wreszcie musi skapitulować i przepuszcza  kolejną dobitkę z bliska autorstwa Arkadiusza Wróblewskiego.  Zostaje niewiele czasu na skuteczną odpowiedź gości. Skrwa desperacko atakuje. W trzeciej doliczonej minucie rzut wolny dla Skrwy z wysokości pola karnego dyktuje arbiter. Zamiast piłkę wrzucać, Arkadiusz Jastrzębski zagrywa ją krótko przed bramkę gospodarzy do Patryka Karczewskiego. Ten bez przyjęcia uderza, minimalnie pudłując. Pryska nadzieja Skrwy na punkty w tym meczu. Dobra gra nie przynosi punktów i sytuacja w tabeli Skrwy jest z meczu na mecz coraz gorsza. Drużynę z gminy Rościszewo czeka ostatni niezwykle ważny mecz kończący rundę z ostatnim w tabeli Wyszogrodem. Spotkanie to nie tylko przyniesie jednej z drużyn cenne punkty, ale spowoduje, że przegrany spędzi zimę na ostatnim miejscu w tabeli, a to jest zawsze mało komfortowa sytuacja.