Zwycięska taktyka

• 7.11.2018, 09:12
Drużyna Pogoni zagrała świetnie taktycznie, z dużą wolą zwycięstwa i mimo iż przegrywała 1:2, to pokonali faworyta ze Słupna Deltę 5:2.

Na remis
Przed tygodniem zapowiadaliśmy, że w tym spotkaniu faworytem będzie Delta Słupno, a Pogoń, aby stanąć naprzeciw rywalom, musiała spiąć się na wyżyny własnych umiejętności. Trener Słupi Kamil Łęcki przygotował defensywną taktykę, na grę z kontry, wiedząc, że wyjście na wymianę ciosów nic dobrego nie przyniesie. Pewna swego Delta zaatakowała od początku meczu, jednak nie potrafiła złamać defensywy Pogoni. Gospodarze wyprowadzali co jakiś czas kontry, lecz bez celnego uderzenia. W 30. minucie dalekie wybicie z własnej połowy. Adrian Grabowski powalczył z obrońcami i uderzył z dystansu. Bramkarz Delty odbił strzał, jednak do piłki dopadł rozpędzony Grabowski i przy dobitce nie dał szans goalkeeperowi gości Tomaszowi Gorczycy. Delta po stracie gola podkręciła jeszcze tempo i jej przewaga przyniosła efekt w końcówce połowy. Wrzutka z lewej strony. Piłka przelatuje przez  całe pole karne gospodarzy. Akcję zamykał Krzysztof Machowski, który lekkim strzałem z bliska pokonał Łukasza Piłata. W doliczonym czasie gry rzut wolny rozgrywali gospodarze. Centra w pole karne i wygrany pojedynek Przemysława Figielskiego z obrońcami gości. Uderzenie głową trafia tylko w boczną siatkę i do przerwy jest wynik 1:1.

Zabójcze kontry
Delta mocno zaczęła drugą połowę. Dwie mocne wrzutki mogły zaskoczyć obrońców Słupi. Na szczęście ci grają uważnie. Niestety, w 50. minucie defensorzy gospodarzy popełniają błąd. Wrzutka wzdłuż pola karnego i niepilnowany Filip Wójcicki z bliska zdobywa gola. Moment zawahania brutalnie odbił się na Pogoni. Na szczęście drużyna z naszego powiatu odpowiada błyskawicznie. Rozpoczęcie gry od środka boiska, piłka trafia do Kamila Łęckiego, który mija dwóch zawodników i z blisko 30. metra posyła piłkę na bramkę gości. Gorczyca zbyt daleko wyszedł z bramki i nie dał rady zatrzymać piłki, i tym pięknym, sprytnym strzałem grający trener Pogoni doprowadza do wyrównania. Delta znów zaatakowała, a Pogoń umiejętnie rozbijała ich ataki, wychodząc coraz śmielej z kontrami. W 60. minucie w sytuacji sam na sam z Gorczycą znalazł się Bartłomiej Granat, jednak górą był zawodnik gości. Po chwili znów  w roli głównej ta para graczy. Tym razem Granat zamiast uderzać, zdecydował się na podanie do Adriana Grabowskiego, który nie marnuje sytuacji i płaskim strzałem wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Delta musi zmierzyć się z faktem, że przegrywa. Jej groźne ataki w sposób znakomity rozbijali nie tylko obrońcy, ale również świetnie grający pomocnicy. W 73. minucie rzut wolny egzekwowali gospodarze. Wrzutka w pole karne Jacka Sobczaka. Figielski wygrywa pojedynek główkowy, wycofuje piłkę do Kamila Łęckiego, który uderza z pierwszej piłki, nie dając szans Gorczycy. Pogoń dość niespodziewanie prowadziła 4:2 i wcale nie zamierzała na tym poprzestać. W 83. minucie szybka akcja Słupi. Jacek Sobczak podaje do Adriana Sawickiego, który dostrzegł lepiej ustawionego kolegę Bartłomieja Granata, który uderzeniem pod poprzeczkę ustala wynik tego meczu. Piękny gol wieńczący to dobre spotkanie w wykonaniu Pogoni. Gospodarze zagrali świetnie taktycznie i bardzo konsekwentnie. Nawet przegrywając, nie stracili nic z ustaleń z szatni. Bardzo dobre zawody rozegrali Adrian Sawicki, Jacek Sobczak czy też Szymon Sieradzki, jednak cały zespół trzeba pochwalić za walkę i dobrą grę. Zwycięstwo to daje Pogoni oddech przed zimą oraz spokojniejsze przygotowanie się do drugiej rundy i pokazanie, że z drużyną ze Słupi należy się liczyć. Delta pokazała, że w tym roku faworytów w Lidze Okręgowej Płockiej nie ma i każdy może wygrać z każdym. W niedzielę lepsi byli gospodarze i zasłużenie wygrali.