STOP LIKWIDACJI GIMNAZJÓW

  • 23.11.2016, 12:19 (aktualizacja 07.12.2016 10:49)
  • JG
STOP LIKWIDACJI GIMNAZJÓW
W ruch poszła szkolna kreda, trąbki, flagi i transparenty - tak wyglądał sobotni protest na ulicach Warszawy. Kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli i pracowników oświaty w ten sposób wyrażało swój sprzeciw wobec rządowego pomysłu likwidacji gimnazjów.

"Minister Demolka" - tak podczas manifestacji nazwano minister oświaty Annę Zalewską, która chce wprowadzić między innymi ośmioletnie podstawówki, czteroletnie licea oraz likwidację gimnazjów. Akcja, która zgromadziła tysiące protestujących przeciwko temu pomysłowi, została zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Prezes Związku Sławomir Broniarz nie krył, że nie chce żadnej reformy."- Chcemy spokoju, przewidywalności i pracy w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Nie oczekujemy żadnej reformy, zamętu i chaosu w wersji minister Zalewskiej".  Podkreślił, że szkoła potrzebuje różnorodnej pomocy, także tej finansowej, wyrażonej w zwiększaniu nakładów na edukację, w tym na płace nauczycieli i pracowników oświaty. Do protestu przyłączyli się między innymi, wbrew zapowiedziom, przedstawiciele nauczycielskiej Solidarności, także z Sierpca. Wyjazd przedstawicieli  wielu szkół z powiatu sierpeckiego zorganizowała Prezes Oddziału ZNP w Sierpcu Teresa Domagalska. Na manifestację z nami pojechali między innymi pracownicy z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, z Gimnazjum w Mochowie i w Szczutowie.

- Z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku pojechało dziewięcioro pracowników, w tym ja, a wyjazd zorganizowała nasza koleżanka Urszula Chojnowska, która jest bardzo aktywnym działaczem, członkiem Zarządu Powiatowego ZNP, super niezniszczalną manifestantką. Było to dla nas ogromne przeżycie, zwłaszcza że większość pracowników naszego gimnazjum była na manifestacji po raz pierwszy. Niesamowita i oszałamiająca atmosfera, wyjątkowe poczucie jedności i solidarności w słusznej sprawie i wewnętrzna radość z bycia tam towarzyszyła nam przez cały ten czas. Zabraliśmy transparent z napisem ,,GIMNAZJUM  IM. JANA PAWŁA II W SUSKU '' trąbki, gwizdki, koleżanka Małgorzata Krzemińska z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym zabrała wielką flagę Polski z napisem ,,SIERPC'', radny Rady Miejskiej Waldemar Frydrychowicz miał transparent również z napisem SIERPC. Mimo deszczu, przemoczenia i zmarznięcia nie poddaliśmy się i doszliśmy do samego końca, aż pod Sejm, aby usypać kopiec z kredy, który symbolizował "złamane kariery edukacyjne uczniów oraz zawodowe nauczycieli"- powiedziała gazecie Joanna Urbańska, Nauczyciel Roku z Gimnazjum z Suska.

Nauczycielka podkreśla, że manifestowano nie tylko dla siebie, lecz również dla koleżanek i kolegów z innych szkół, aby pokazać, że nauczyciele z małych szkół mają również coś do powiedzenia,, Przeciwko Chaosowi w Oświacie ''.

Jak ministerstwo odniesie się do protestów? Chyba niezbyt poważnie. Świadczyć może o tym choćby fakt odwołania spotkania zaplanowanego na 24 listopada w Ministerstwie Edukacji Narodowej, kiedy to Anna Zalewska miała rozmawiać z  Nauczycielami Roku - autorami listu otwartego w sprawie reformy. Szczegóły spotkania "dogrywane" były od 10 listopada. Nauczyciele Roku, którzy mieli w nim uczestniczyć, zadbali o urlopy bezpłatne, bilety do Warszawy i przede wszystkim o spory materiał merytoryczny do dyskusji. Jednak 21 listopada biuro organizacyjne minister spotkanie telefonicznie odwołało.

JG

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bestfirm
bestfirm 2 dni temu, 00:54
Jestem harry i myślałem, że to wszystko na temat pustej karty bankomatowej, gdzie jest prawda. Miałem tak wiele wątpliwości, że zostałem oszukany.
Ale kilka tygodni temu postanowiłem spróbować i kontaktuję się z firmą TECH odpowiedzialną za puste bankomaty, które są (bestfirm123gmail.com). Wyjaśniłem im siebie i powiedziałem im mój problem i czego potrzebowałem. Poprosili o moje pełne dane osobowe, a także obiecali, że za trzy dni moja zaprogramowana pusta karta będzie gotowa i wysłana do mnie. Myślałem, że to żart, Trzeciego dnia otrzymałem telefon od mojej komórki i powiedziano mi, że moja pusta karta jest gotowa.
Dzisiaj, jak wam wszystkim mówię. Mogę teraz prowadzić każdy rodzaj samochodu, który chcę, a także żyję bardzo duży. Więc nie umieraj z powodu ignorancji. Bogaci stają się bogatsi.
Możesz również skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty e-mail: bestfirm123gmail.com
Powód przeglądu: Dobra obsługa klienta.
Lubiłem: produkty są dobre.
Eva
Eva 2.09.2017, 06:56
Dobry dzień moi ludzie, czy szukasz pożyczki odkąd ?? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwiązać problemy w życiu? jeśli tak, to już nie martw się, bo jest Bóg wysłana kobieta, która pomaga ludziom dzisiaj w naszym kraju, pomagała wielu z nas tutaj, Eva kobieta, która pracowała ze szpitalem w moim kraju, szukałem pożyczki odkąd odesłałem moje dzieci do szkoły i otworzyłem interes, zostałem oszukany moimi fałszywymi pożyczkodawcami do dziś, kiedy zlokalizowałem tę firmę iw tej firmie potwierdzam i wyłożyłem kwotę 45 milionów dolarów pożyczki bez stresu, a teraz jestem tutaj na formularzu, aby odnieść się do tej nazwy firmy tutaj i powiedzieć moim ludziom, jak pomagają wielu osobom z innych krajów zaufać mi i polegać na nich, ponieważ są w 100% pewni i gwarantują, bo dzisiaj jestem szczęśliwa, że ​​wreszcie dostałem szansę na zdobycie pożyczkę dziś i skontaktuj się z e-mailiem pod adresem {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com}, ponieważ pomogły również wiele z innych krajów.

Eva
NELLY
NELLY 15.06.2017, 20:51
Mam już już zaprogramowaną i niewykorzystaną kartę bankomatową
Wycofać maksimum 5000 dolarów dziennie, maksymalnie 30
Dni przez (wesleymarkhackers@gmail.com).
Cieszę się z tego, bo mam ostatni tydzień i używałem go, aby otrzymać 150 000 dolarów. Wesley oznacza Hackerów
Aby pomóc ubogim i potrzebującym, choć jest nielegalne, ale to
Jest coś miłego i nie jest jak inne oszustwo udawanie
Mieć puste karty bankomatu. I nikt się nie złowiesz, kiedy
Używając karty. Uzyskać od wesley mark Hackers już dziś! Wystarczy wysłać e-mail
Do (wesleymarkhackers@gmail.com)

Pozostałe