DEALER W RĘKACH POLICJANTÓW

  • 21.12.2016, 10:00
  • Opr. Red
DEALER W RĘKACH POLICJANTÓW
W piątek, 16 grudnia, sierpeccy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę posiadającego mefedron. W toku podjętych czynności i zgromadzonych w sprawie dowodów mężczyźnie przedstawiono zarzut udzielania środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W godzinach wieczornych sierpeccy policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego oplem tigrą, podejrzewając, że mogą w nim być przewożone środki odurzające. Do zatrzymania doszło na ulicy Głowackiego w Sierpcu. Mężczyzna poruszający się samochodem był zaskoczony podjętą kontrolą  i w pośpiechu odrzucił  pod swój samochód pakunek. Nie umknęło to jednak uwadze policjantów. Wyrzucony pakunek okazał się torebką strunową z zawartością kryształków. Wewnątrz samochodu policjanci znaleźli jeszcze elektroniczną wagę oraz torebki strunowe. Funkcjonariusze podejrzewając, że zawarta w torebce strunowej substancja jest mefedronem, zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, a podejrzany pakunek zabezpieczyli do badań. Jak się okazało, nie były to jedyne środki zabronione prawem, gdyż podczas przeszukania w bieliźnie osobistej mężczyzna miał ukryty drugi taki sam pakunek z kryształkami.
Przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia kryminalnych - badana substancja okazała się być mefedronem w wadze ponad 20 gramów brutto. W trakcie realizowanych czynności  policjanci zebrali dowody pozwalające na przedstawienie 24-letniemu mężczyźnie zarzutu udzielania środków odurzających  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sierpeckiej Prokuratury Rejonowej mężczyzna przez najbliższy okres będzie musiał dodatkowo stawiać się na policyjny dozór.

Opr. Red
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Boy
Boy 12.04.2017, 14:49
Autor tak pewnie nadużywa słowa ,, mefedron'' że chyba bardzo zna ten zakazany narkotyk :)

Pozostałe