SPOTKANIE NOWOROCZNE 2017 Z BURMISTRZEM MIASTA SIERPCA JAROSŁAWEM PERZYŃSKIM

  • 3.02.2017, 22:00 (aktualizacja 15.02.2017 10:25)
  • TVSIERPC / SK
SPOTKANIE NOWOROCZNE 2017 Z BURMISTRZEM MIASTA SIERPCA JAROSŁAWEM PERZYŃSKIM
Burmistrz miasta Jarosław Perzyński wraz z przewodniczącym Rady Miasta Jerzym Stachurskim 27 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu podsumowali dokonania minionego roku, jak również podziękowali za wspólną pracę na rzecz miasta i mieszkańców.

CZĘŚĆ PIERWSZA:

 

CZĘŚĆ DRUGA:

 

Na spotkanie noworoczne podsumowujące działania władz miejskich w roku 2016 przybyli między innymi samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, sierpeccy przedsiębiorcy. Swą obecnością uroczystość zaszczycili poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak oraz burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. Oficjalne przemówienia wygłosili gospodarze spotkania noworocznego. Jerzy Stachurski, przewodniczący Rady Miejskiej, omówił najważniejsze inwestycje miejskie minionego roku, jak również wskazał te priorytetowe, zaplanowane w 2017 roku. Burmistrz Jarosław Perzyński swoją część wystąpienia przygotował dość niecodziennie, ale atrakcyjnie dla zaproszonych gości, wykorzystując do tego celu ekran kinowy. Burmistrz podczas prezentacji skupił się na inwestycjach zrealizowanych w ubiegłym roku. Omówił szereg konkursów i imprez plenerowych, które przyciągnęły tłumy. Zaproszeni mieli również okazję obejrzeć filmik promujący Sierpecki Festiwal Smaków.

Spotkanie noworoczne umiliły występy artystyczne grupy tańca nowoczesnego Fresh, tancerze Sierpeckiej Szkoły Tańca Art. Dance oraz występ wokalny Joanny Stachurskiej.

Inwestycje

Za najważniejsze przedsięwzięcie uznano budowę ul. Gabriela Narutowicza o wartości około 5 milionów złotych. Łącznie miasto w 2016 roku na inwestycje wydatkowało rekordową kwotę około 11 milionów złotych. Do najważniejszych przedsięwzięć należą: budowa Skateparku w dolinie rzeki Sierpienicy, powstanie Podwórka Nicea, przebudowa i rozbudowa Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sierpcu, budowa: chodnika na ul. Bema, parkingu na ul. Jana Pawła II, parkingu i utwardzenia terenu pomiędzy blokami przy ul. Piastowskiej, budowa ul. Armii Ludowej wraz z kanalizacją deszczową, przebudowa ul. Kasztelańskiej, powstanie miejsc parkingowych i remont chodników na ul. Armii Ludowej, budowa ul. Józefa Dąbrowskiego i Hugona Kołłątaja, remont chodnika przy ul. Wiosny Ludów, modernizacja chodnika przy ul. Zofii Nałkowskiej, dodatkowo zagospodarowanie parku Andersa, nasadzenie krzewów i roślin wieloletnich w parku im. Janusza Korczaka, powstanie parku im. Zbigniewa Mroczkowskiego oraz wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych 221 drzew na terenie miasta. Burmistrz dodał, że oprócz inwestycji miejskich, szereg innych zostało zrealizowanych dzięki dobrej współpracy. Do najważniejszych zaliczył przebudowę skrzyżowania ul. Piastowskiej z ulicą Traugutta i Świętokrzyską, remont ulicy Bartosza Głowackiego i  ul. 11  Listopada oraz modernizację ul. Jana Kilińskiego.   Dużą uwagę poświęcił planowanej budowie obwodnicy Sierpca. Po raz pierwszy środki na planowanie i wykonanie projektu nie zostaną przekazane z budżetu miejskiego. Kwotę jednego miliona dwustu tysięcy złotych na ten cel przekazał marszałek województwa mazowieckiego.

Dochody

Dochód miasta w 2016 roku zamknął się w kwocie ponad 66 milionów złotych, w porównaniu do roku 2015 to ponad 15 milionów złotych więcej. Niewielką cześć, bo 6 milionów złotych to dochody z 500+, pozostałe to środki pozyskane z różnego rodzaju dotacji lub innych inwestycji. Obecnie stan  majątku miasta Sierpc to ponad 30 milionów złotych więcej w bilansie między rokiem 2013, a rokiem 2016. Nastąpił także wzrost dochodów w budżecie z podatku od środków transportu o kwotę ponad 200  tysięcy złotych.

Wyróżnienia

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości było uhonorowanie przez burmistrza Jarosława Perzyńskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Sierpca Jerzego Stachurskiego tytułem „Ambasador Gospodarczy Miasta Sierpca” Przedsiębiorstwa Usługowo- Handlowego Export Import Adam Lipiński. Wyróżnienie to zostało przyznane na wniosek burmistrza Miasta Sierpca. Firma Adama Lipińskiego i Wojciecha Lipińskiego od lat wspiera i współpracuje z organizacjami na terenie miasta. Jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm transportowych w Polsce. Odbierając tytuł Ambasadora, Adam Lipiński gorąco podziękował za wyróżnienie, a otrzymaną nagrodę dedykował wszystkim pracownikom firmy.

TVSIERPC / SK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotrek
Piotrek 5.02.2017, 14:39
Super występ Fresh

Pozostałe