BEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017
Już tylko kilka dni dzieli dzieci i młodzież naszego powiatu od długo wyczekiwanej zimowej przerwy w nauce. Na Mazowszu ferie rozpoczną się w poniedziałek 13 lutego i potrwają do 26 lutego 2017 roku.

Niestety, to właśnie w czasie ferii prawdopodobieństwo wystąpienia potencjalnych zagrożeń jest największe. Każdego roku przed feriami policjanci zwiększają swoją aktywność wśród dzieci i młodzieży poprzez spotkania dotyczące bezpiecznych zachowań podczas zabaw zimowych. Miejsca wypoczynku dzieci będą nadzorowane przez asystenta do spraw nieletnich oraz dzielnicowych. Szczególną kontrolą objęte zostaną również lodowiska. Działania te wspierać będą strażnicy miejscy.  Okres zimowych ferii to również czas wzmożonego ruchu autobusów i samochodów przewożących dzieci na zimowiska. We wskazanym okresie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, szczególnie na głównych szlakach komunikacyjnych i zdecydowanie reagować na nieprawidłowe zachowania zarówno ze strony kierujących, jak i pieszych. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na przekraczanie prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie i wymijanie, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci poza fotelikami ochronnymi oraz będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących.
Policjanci z drogówki dopilnują, aby autokary, które przewożą dzieci na wypoczynek, były sprawne technicznie a ich kierowcy trzeźwi. Rodzice zainteresowani przeprowadzeniem kontroli autobusów mogą zgłaszać się pod numerem telefonu (024) 275-92-52, (24) 275-92-55 lub nr 997, najlepiej z dwudniowym wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe