SPOTKANIE NOWOROCZNE SAMORZĄDU POWIATOWEGO [WIDEO]

  • 8.02.2017, 11:46 (aktualizacja 24.02.2017 15:55)
  • SK
SPOTKANIE NOWOROCZNE SAMORZĄDU POWIATOWEGO [WIDEO]
Samorządowcy powiatu sierpeckiego 3 lutego spotkali się w Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym w Sierpcu, by podsumować ostatni rok pracy na rzecz powiatu.

Podsumowania dokonał przewodniczący Rady Powiatu Jan Rzeszotarski. W tym okresie samorząd powiatowy przeznaczył z budżetu 17 mln złotych na szereg inwestycji, między innymi położono 32 km nowej nawierzchni na drogach powiatowych oraz 5 km chodnika. Podczas przemówienia Jan Rzeszotarski wspomniał również o przebudowie kilku mostów oraz budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej, Traugutta i Piastowskiej. Dokonano wręczenia tytułu Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego, który otrzymali Agnieszka Jaworska, założycielka Rodzinnego Domu Dziecka, Józef Chmielewski, były komendant powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Grzegorz  Żelazko, były komendant Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Godnym uwagi punktem uroczystości było przemówienie pani Agnieszki Jaworskiej, opowiedziana historia jej życia i dzieci, które obdarzyła bezgraniczną miłością i ciepłem ogniska rodzinnego, poruszyła serca zaproszonych gości, a nawet doprowadziła do łez wzruszenia i owacji na stojąco.

W części artystycznej zaprezentowały się przedszkolaki z Gozdowa, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochowie, zaś Orkiestra Dęta OSP Zawidz pod batutą Jarosława Gizińskiego zapewniła oprawę muzyczną.

Spotkania noworoczne samorządów to już tradycja, odbywają się  zarówno powiatowe, jak i miejskie. Gospodarze uroczystości przyjmują różne formy przekazu swych dokonań i pracy na rzecz mieszkańców. W ciągu ostatnich dwóch tygodni odbyły się dwa takie spotkania.  Porównując te uroczystości, kolejny raz nasuwają się słowa uznania dla Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego, który jako gospodarz z szacunkiem do zaproszonych gości poprowadził uroczystość. Forma, w jakiej przekazał całoroczną pracę Radnych Miejskich, poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta i własną jako burmistrza godna jest naśladowania w przyszłości.

WIDEO:

SK

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe