45 TYS. MNIEJ DO BUDŻETU POWIATU

  • 22.02.2017, 11:16 (aktualizacja 22.02.2017 11:18)
  • Red.
45 TYS. MNIEJ DO BUDŻETU POWIATU
Radni powiatowi na ostatniej sesji skupili swoją uwagę na planowanym obniżeniu stawek za zajęcie pasa drogowego. Obniżka kierowana jest do firm telekomunikacyjnych i sięgałaby 50%

Obecnie stawka wynosi 80 złotych,  po obniżce ma to być 40 zł. Starosta sierpecki poinformował Radę Powiatową, że sierpecka stawka należy do wysokich w porównaniu z powiatami ościennymi, gdzie za zajęcie pasa drogowego uiszcza się kwotę 40 złotych. Dodał także, że obniżenie opłat  zmniejszy dochody powiatu  o 45 tys. złotych. Starosta dodał, że obniżka w pespektywie czasu nie musi pomniejszyć dochodu, bo przecież im więcej światłowodów tym więcej opłat. Przeciwny planowanej obniżce był radny Jarosław Ocicki, który powątpiewa w argument starosty, jakoby zmniejszenie stawki wpłynęło na mniejsze opłaty za Internet dla mieszkańców.

Red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe