NOWE ZASADY WYCINKI DRZEW

  • 15.02.2017, 11:18
  • Red.
NOWE ZASADY WYCINKI DRZEW
Od 1 stycznia obowiązują nowe zasady wycinki drzew i krzewów. Nastąpi również obniżenie opłat i administracyjnych kar pieniężnych nakładanych za wycinkę bez wymaganego zezwolenia.

Zmiany najkorzystniejsze będą dla osób fizycznych. Zgodnie z nowymi przepisami drzewa i krzewy, które rosną na nieruchomości stanowiącej własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie wymagają uzyskania zezwolenia. Ponadto nie jest konieczne zezwolenie na wycinkę w przypadku drzew, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm ( topola, wierzba, kasztanowiec zwyczajny i inne)  lub 50 cm.  Opłaty będą prostsze do obliczenia, niższe i rzadziej naliczane.

Ponadto w przypadku usunięcia drzewa lub krzewu jest zwolnione z obowiązku uiszczenia opłaty, administracyjną karę pieniężną ustala się w wysokości takiej opłaty, która byłaby ponoszona, gdyby takiego zwolnienia nie było.

Red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe