40 LAT PRACY MARII WIŚNIEWSKIEJ

  • 15.02.2017, 11:21 (aktualizacja 22.02.2017 11:24)
  • Opr. SK
40 LAT PRACY MARII WIŚNIEWSKIEJ
Na ostatniej sesji Rady Miasta uroczyście podziękowano za wieloletnią pracę i zaangażowanie pani Marii Wiśniewskiej, byłej dyrektor Biblioteki Miejskiej w Sierpcu.

Ponad 40 lat pracy w bibliotece, prawie 17 lat na stanowisku dyrektora -  tak wygląda kariera zawodowa będącej już na emeryturze Marii Wiśniewskiej, byłej dyrektor Biblioteki Miejskiej. Przez lata pracy zawodowej dokładała wszelkich starań, by biblioteka miejska tętniła życiem. W jej murach miały miejsca niezliczone ilości promocji książek, odczytów, spotkań. Pani Maria z rąk Jarosława Perzyńskiego-burmistrza miasta, Jerzego Stachurskiego- przewodniczącego Rady Miasta, Ewy Leszczyńskiej- wiceburmistrz oraz Marka Zdrojewskiego - naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury odebrała kwiaty i pamiątkową srebrną paterę, będącą wyrazem podziękowania za 40-letnie zaangażowanie w pracę. Pani Maria Wiśniewska odczytała krótką notatkę zawierającą własne refleksje, podsumowującą dokonania i zmiany w bibliotece, jakie zaszły w tym czasie, jak również słowa uznania dla swego poprzednika śp. Jana Burakowskiego.

-„Dziękuję wszystkim za życzliwość, za uczestnictwo w wielu imprezach, za akceptację mojej pracy i za wielką kulturę osobistą (…), pozostawiam Bibliotekę Miejską w dobrej kondycji. Jest to biblioteka nowoczesna, skomputeryzowana, z katalogami elektronicznymi, z bogatym i racjonalnie dobranym księgozbiorem”- powiedziała miedzy innymi Maria Wiśniewska.

Opr. SK

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe