„WE ARE THE CHAMPIONS” ZABRZMIAŁO DLA WSZYSTKICH

  • 15.02.2017, 11:42 (aktualizacja 22.02.2017 11:46)
  • Radek
„WE ARE THE CHAMPIONS” ZABRZMIAŁO DLA WSZYSTKICH
Bruce Lee mawiał: „Nie obawiam się kogoś, kto trenuje 10000 kopnięć, ale kogoś, kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie”. Z taką myślą być może podchodzą do życia sportowcy zamieszkujący miasto Sierpc i powiat sierpecki. Przyszedł czas na podsumowanie ich zmagań w roku 2016. Na uroczystej gali w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu nagrodzono najlepszych. To była wspaniała gala. Wspaniała, bo każdy z tych ludzi daje coś od siebie, z każdym dniem się doskonali.

Według danych sala widowiskowo-kinowa Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu posiada 298 miejsc. Owa sala wypełniła się po brzegi. Ci, którzy przyszli zbyt późno, siedzieli na schodkach. Przybyły władze samorządowe powiatu sierpeckiego i Sierpca, pojawili się sportowcy, trenerzy, działacze, pasjonaci sportu, ich rodziny, sponsorzy, czyli wszyscy ci, którym leży na sercu dobro sportu. Oglądałem niedawno galę mistrzów sportu Przeglądu Sportowego. To chyba najbardziej prestiżowa impreza w Polsce. Sierpecka uroczystość wzbudzała we mnie podobne emocje, bowiem wiem, że nasi sportowcy trenują tak samo ciężko jak Anita Włodarczyk, Robert Lewandowski czy Piotr Małachowski. Być może wzorują się na nich i kiedyś będą zdobywać medale na światowych arenach. Wierzysz w to Drogi Czytelniku? Ja tak.

Na sierpeckiej gali zabrakło mi tylko tego, że być może chociażby przez minutę zwycięzcy poszczególnych kategorii chcieliby coś powiedzieć, podziękować kibicom, rodzinie, jeszcze bardziej poczuć się jak zwycięzca. Ale może kiedyś się tego doczekamy. Galę prowadzili Zbigniew Czajkowski – pracownik Wydziału Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Sierpcu oraz Przemysław Burzyński – pracownik Wydziału Spraw Społecznych i Komunalnych w Urzędzie Miejskim w Sierpcu. Organizatorami  plebiscytu byli starosta sierpecki oraz burmistrz miasta Sierpca przy współpracy partnera strategicznego firmy MEGA Sierpc. Zebranych powitali starosta sierpecki Jan Laskowski oraz burmistrz miasta Sierpca Jarosław Perzyński. W składzie kapituły, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem plebiscytu, znaleźli się: Stanisław Urbanowicz – przewodniczący kapituły i jednocześnie przedstawiciel miasta Sierpca, Sławomir Malanowski –– przedstawiciel powiatu sierpeckiego, Maciej Gostomski – przedstawiciel gminy Rościszewo, Renata Mosakowska – przedstawiciel gminy Mochowo, Sławomir Szałkucki – przedstawiciel gminy Gozdowo, Dariusz Pilarski – przedstawiciel gminy Szczutowo, Kamil Różański – przedstawiciel gminy Zawidz, Wojciech Szablewski – przedstawiciel gminy Sierpc, Jerzy Stachurski - przedstawiciel miasta Sierpca.

W plebiscycie tytuł najlepszego sportowca w poszczególnych kategoriach przyznany został za osiągnięcia i sukcesy uzyskane przez nominowanych w roku 2016. W kategorii najlepszy sportowiec szkół podstawowych w kategorii żeńskiej pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Klasińskiej z KS Taekyon Sierpc (taekwondo), drugie Aleksandrze Juszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu (pływanie, lekkoatletyka), trzecie Sylwii Rajkowskiej z SLKS „Olimpijczyk” Jeżewo (tenis stołowy). Nominowane były także: Barbara Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu i Anna Obrębska ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie. W kategorii męskiej wygrał Kajetan Żmijewski z UKS „Serw” Sierpc (badminton).

Najlepszym sportowcem ze szkół gimnazjalnych w kategorii żeńskiej okazała się Milena Dyja z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym (tenis stołowy). Na drugiej pozycji uplasowała się Angelika Wesołowska z Publicznego Gimnazjum w Mochowie (piłka nożna), a na trzeciej Karolina Zielińska z Gimnazjum Publicznego im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu (lekkoatletyka). Nominowane były także Zuzanna Krześniak i Aleksandra Golis z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym. W kategorii męskiej triumfował Bartosz Duszyński z KS Taekyon Sierpc (taekwondo), drugi był Jakub Frydrychowicz  z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu (biegi i piłka ręczna), a trzeci Bartosz Kołodziejski z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym (biegi). Nominację odebrali ponadto Mateusz Okoński z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu i Adam Piotrowski z Leonium w Sierpcu.

Najlepszym sportowcem szkół ponadgimnazjalnych w kategorii żeńskiej wybrano Zuzannę Wysocką z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu (lekkoatletyka), druga była Wioleta Sobieśniewska z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu (piłka nożna, lekkoatletyka), a trzecia Paulina Ziółkowska z Publicznego Gimnazjum w Mochowie (piłka nożna). W kategorii męskiej zwyciężył Paweł Przybojewski z UKS „Mechanik” Sierpc (trójbój siłowy), drugi był Piotr Różycki, który został zgłoszony przez wójta gminy Zawidz (lekkoatletyka).

Najlepszym Sportowcem Sprawnym Inaczej w 2016 roku został Adam Tyburski nominowany przez Stowarzyszenie „Szansa na Życie” w Sierpcu. Adam otrzymał od zebranych na sali tzw. standing ovation.

W kategorii szkolna drużyna roku zgłoszono siedem drużyn. Trzecie miejsce zajęła drużyna piłki siatkowej chłopców Publicznego Gimnazjum w Gozdowie. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Husarki Mochowo. Zwycięstwo przypadło szkolnej reprezentacji dziewcząt w piłce nożnej przy Gimnazjum w Szczutowie. W tej kategorii nominowani zostali także: drużyna żaczek SLKS „Olimpijczyk” Jeżewo, drużyna badmintonistów z UKS „Serw” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu, drużyna „Alfa” Bledzewo, a także drużyna piłki ręcznej młodzików „Mazur” Sierpc. W kategorii młodzieżowa drużyna roku triumfowała Sparta Mochowo – junior młodszy – zgłoszona przez wójta gminy Mochowo. Kategorię drużyna roku senior wygrała drużyna seniorów MKS „Mazur” Sierpc. Nominowana była także reprezentacja pań w przeciąganiu liny zgłoszona przez LUKS w Borkowie Kościelnym.

Wisienką na torcie była kategoria sportowiec roku 2016. Tak właśnie nazywał się ten plebiscyt. Do tego miana kandydowali: Kamil Poczwardowski, Adrian Prątnicki, Stanisław Piórkowski oraz Anna Szulecka. Każdy, kto interesuje się sportem chociażby odrobinkę, zna te nazwiska. Bo to są wielkie sportowe nazwiska. Każdy z wymienionych rozwija swój talent w taki sposób, że raz po raz daje radość kibicom sportu w mieście Sierpc, powiecie sierpeckim i nie tylko.

Sportowcem roku 2016 został wybrany Kamil Poczwardowski. Kamil w swojej bogatej sportowej karierze zdobywał już to miano. Kamil to reprezentant Polski w biegach przełajowych, medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Jest sierpeckim strażakiem, najlepszym biegającym strażakiem w Polsce. W tym roku stanął na podium chociażby podczas biegu w Paryżu. Może być przykładem dla każdego. Pokonał kontuzję i wrócił. Wrócił i wygrywa.

Kandydaci zgłoszeni w kategorii trener roku to: Marek Listkowski, Artur Balcerowski, Marcin Lig, Sebastian Szczypecki i Janusz Jezierski. Trenerem roku 2016 wybrano Marka Listkowskiego.

Działaczem roku został wybrany Zdzisław Prątnicki. Nominowani byli także Łukasz Wróblewski oraz Sebastian Szczypecki. Organizatorzy pamiętali również o pasjonatach sportu. Starosta sierpecki uhonorował dwóch pasjonatów: Andrzeja Kapuścińskiego i Andrzeja Nadrowskiego. Burmistrz miasta Sierpca uhonorował Grzegorza Włodarskiego. Podczas czytania nominacji zebrani w sali wstali z miejsc, oddając tym samym wszystkim wymienionym szacunek dla wielkości ich pracy i pasji sportowej. Wyróżnienie otrzymała także gmina Mochowo za zajęcie trzeciego miejsca w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Ta piękna uroczystość zapewne nie byłaby taka bez wkładu sponsorów.

Podczas uroczystości wystąpiły mażoretki Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Sierpcu. Próbkę swoich umiejętności zaprezentowali także zawodnicy KS TAEKYON Sierpc. Na koniec wybrzmiało „We Are the Champions”. Sportowiec wie, co oznacza ta piosenka. Sierpecka gala przeszła do historii, a treningi tych ludzi trwają nadal. I ani ja, ani Ty, Drogi Czytelniku, nie wiesz, czy któryś z tych ludzi zebranych w CKiSz-u w Sierpcu lub w zaciszu swojego domu, swojego świata nie trenuje 10000 razy jednego kopnięcia, jak wspomniałem na początku tekstu.

Radek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe