POMAGAŁ INNYM, TERAZ SAM POTRZEBUJE POMOCY

  • 22.02.2017, 10:01 (aktualizacja 01.03.2017 10:47)
  • SK
POMAGAŁ INNYM, TERAZ SAM POTRZEBUJE POMOCY
Mieszkający w gminie Zawidz wraz z żoną Izą i dwoma synami Paweł Kluska od czterech lat choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Obecnie mężczyzna przebywa w domu pod respiratorem. Jedyną nadzieją jest przeszczep komórek macierzystych.

Człowiek, który przez lata pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Szybko postępująca choroba sprawiła, że Pan Paweł po roku siedział już na wózku inwalidzkim, a teraz leży w domu pod respiratorem, karmiony sondą. Choroba jest bardzo ciężka do zdiagnozowania i wyniszcza organizm. Dlatego małżeństwo straciło szansę na leczenie komórkami macierzystymi. Metodę taką stosuje się w Olsztynie, ale niestety niepoddawani są jej chorzy oddychający przez respirator. Obecnie Pan Paweł nie może mówić, więc komunikuje się z otoczeniem przez wskazywanie liter alfabetu. Jako małżeństwo nie potrzebują słów, by się zrozumieć. Wystarczy tylko spojrzenie i wiedzą, czego drugie potrzebuje. Obydwoje prowadzą gospodarstwo rolne i mimo że obecnie prace w nim wykonuje Pani Iza z synami, to mąż podejmuje wszystkie decyzje, jakie ziarno posiać, kiedy nawozy kupić. Nie poddają się, każdego dnia walczą. Pani Iza nie wyobraża sobie, by mąż przebywał w ośrodku. Dzięki życzliwości innych osób, od poniedziałku do piątku przebywa z nimi opiekunka, która pomaga w opiece nad chorym mężem. Raz w tygodniu przyjeżdża do rodziny lekarz z Bydgoszczy, a dwa razy odwiedza pielęgniarka

Komórki macierzyste

Jedyną szansą dla Pana Pawła jest przyjęcie komórek macierzystych pochodzących z tkanek sznura pępowinowego. Jest to bardzo kosztowna terapia, składająca się z dziesięciu podań komórek macierzystych. Jedna podana porcja to koszt ok. 20 tys. złotych. Do tego dochodzi 3 tys. złotych kosztu dojazdu do kliniki w Częstochowie. Rodziny nie stać na jej sfinansowanie, żyją skromnie i odkładają każdy grosz.

-Obecnie Paweł przyjął pod koniec roku drugą porcję komórek macierzystych, teraz czekamy na kolejną. Po pierwszym przeszczepie widziałam efekty, gdy odpięłam męża od respiratora, to twierdził, że mu się lepiej oddycha. Dla mnie to już jest niesamowita poprawa. Mąż musi przyjąć 10 podań komórek macierzystych, pierwsze pięć co 4 tygodnie, potem pół roku przerwy i kolejne pięć – powiedziała Pani Iza.

Niesiona pomoc

O Pawle Klusce nie zapominają koledzy, to dzięki ich interwencji, zaangażowaniu i pomocy udaje się małymi krokami zbierać pieniądze na terapię. Organizowane są wszelkiego rodzaju zbiórki i nie tylko. Jeden odcinek programu „Sprawy dla reportera” Elżbiety Jaworowicz poświęcony był chorobie Pawła Kluski.

-Ostatnio Andrzej Cześnik i Jarosław Ocicki ( radni powiatowi) oddali dla męża swoje diety. Wiele osób nam pomaga, znajomi, nieznajomi, po programie rozdzwonił się telefon. Ludzie nas wspierają, starają się nam pomóc, każde dobre słowo zachowujemy w sercach, a każdą otrzymaną złotówkę chowamy do szuflady (…), ostatnio maż napisał, że chce coś po sobie zostawić (popłynęły łzy – przyp. red.). Chyba nikt nie myślał, że on jest taki chory, po programie zobaczono jak bardzo. Przecież to był kawał faceta. Ludzie go w telewizji nie poznali, nie zdawali sobie sprawy, że tak zachorował. Choroba jest taka, że tu nie ma ratunku, dwa, trzy lata, do pięciu i jest po człowieku. Ja po programie odbierałam telefony od osób, które zostały z tą chorobą same - mówi Pani Iza.

Małżeństwo nie poddaje się, nie traci nadziei, walczy z chorobą każdego dnia. Potrzebna jest każda złotówka, by móc żyć dalej. Po reportażu (można zobaczyć http://vod.tvp.pl/28601624/02022017) Caritas Polska udostępnił nr SMS-a, pod który każda wysłana wiadomość to pieniądze przeznaczone na leczenie Pawła Kluski, ten nr to 72052, a treść RATUNEK.  Dodatkowo każdy może przeznaczyć 1% podatku na rzecz chorego: 10609 – GRUPA OPP- Paweł Kluska, lub przekazać darowizną na konto Fundacji Sedeka nr konta 35 1030 1508 0000 0008 1669 1036 w tytule 10609-Grupa OPP- Paweł Kluska

Po emisji reportażu Paweł Kluska napisał:

-„Moi drodzy, od wczoraj otrzymałem wraz z rodziną wiele ciepłych słów i poczułem wiele wyciągniętych rąk w moją stronę. Dzięki takim osobom jak Wy moja walka z chorobę jest łatwiejsza, a Wasze słowa otuchy zwiększają moją wiarę i siłę do walki”.

 -„Wierzę, że zbierzemy te pieniądze, co mogłam sama, na co było mnie stać, to zrobiłam, resztę zawdzięczam ludziom, ich pomocy niesionej nam. Z całego serca dziękujemy, bez Was nie dalibyśmy rady”- dodała Iza Kluska.

SK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PROF.JANE
PROF.JANE 12.07.2017, 06:41
Ważna uwaga: niedroga pomoc finansowa dostępna na Joycemithloanlendercompany.Czy szukasz prawdziwego przetwarzania pożyczki z niską stopą procentową w ciągu 3-5 dni roboczych? Czy potrzebujesz pomocy finansowej od pożyczek na programy inwestycyjne firm, czy były kiedykolwiek odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Dobrą wiadomością jest to, że oferuje klientom zainteresowanym firmom i organizacjom możliwość pozyskania kapitału finansowego na rozpoczęcie projektu biznesowego i płacenie za wszystkie inne należności osobiste i finansowanie wszystkich potrzeb finansowych. Joycesmithloan Finance jest spółką zależną joycesmith LLC i oferuje tanie kredyty dla klientów zainteresowanych niedrogą stopą procentową w wysokości 3%.Będąc dobrze poinformowanym, że oprócz tego, że w celu osiągnięcia jak największych zysków, ta szlachetna firma dąży do jak największej relacji pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkodawcą. Odbywa się to w postaci elastycznych pakietów pożyczek, które klienci mogą chcieć wolności, ile pożyczyć i kiedy ją zapłacić.Jak możesz być zainteresowany? Oferujemy wszelkiego rodzaju kredyty w dowolnym miejscu na świecie. Możesz być także zainteresowany wiedzą, że możesz określić rodzaj pożyczki, której potrzebujesz, jak bardzo potrzebujesz pożyczki i zwrotów, gdy tylko spełni wszystkie nasze wymagania. Ta elastyczność jest jednym z najważniejszych czynników, jakie dostarczamy naszym klientom, między innymi w USA, Azji, Nigerii i na całym świecie.Oferujemy pożyczki w wysokości od 10 000 USD minimum 20 milionów dolarów do maksymalnej stopy procentowej 3%. Oferujemy pożyczki na rozwój firmy oraz konkurencyjność / ekspansję. JOYCESMITH FINANCE jest własnością prywatną i jest kontrolowana przez JOYCESMITH LLC © właścicieli i producentów, którzy oferują pożyczki firmowe, kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, pożyczki projektowe. Optymalizujemy następujące waluty:

Dolar amerykański ($)

Euro europejski (€)

Funtów brytyjskich (£)Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem tej pożyczki od nas tutaj w Joycemithloans Finance, a następnie nie wahaj się z nami skontaktować i daj nam znać szczegóły pożyczki, której chcesz, oto szczegóły formularza wniosku o uzyskanie kredytu w Joycesmith Financial , Prosimy o dokładne wypełnienie wniosku klienta i przesłanie go do nas.POTRZEBNA INFORMACJA• imię i nazwisko:

• Płeć:

• stan cywilny:

• Kontakt:

• Kod pocztowy:

• Kraj:

• Data urodzenia:

• Kwota potrzebna jako pożyczka:

• Okres amortyzacji:

• Dochód miesięczny / dochód roczny:

• Zawód:

• Cel pożyczki:

• Telefon:

• Faks:

• Czy mówisz i rozumiesz język angielski:


Masz cudowny dzień.


Jesteśmy tutaj, aby zapewnić lepszy sposób na finansową wolność

Joycesmith LLC

1253 kowal

Ehimen avenue 7283-93xq3 Nigeria

Wyślij nam e-maila: (Joycesmithloanlendercompany@gmail.com).Nic nie stracić, ale twoje zadłużenie i problemy finansowe się skończą!

Skontaktuj się z nami Dzisiaj!
Camila Rodela
Camila Rodela 3.06.2017, 17:58
Witam znajomych, nazywam się Camila Rodela i jestem z Michigan, Unied State. Jestem tutaj, aby zeznawać dobre utwory DR.OGAGA ​​KUNTA w moim życiu. Mój mąż i ja poślubiliśmy 27 lat z dwojgiem dzieci. Dwa lata temu wszystko się skończyło. Chciałem, aby mój mąż wrócił, a ja błagałam go, ale nigdy nie słuchał, więc natknęłam się na kilka świadectw dotyczących tego szczególnego czarodzieja. Niektórzy ludzie zeznali, że przywiózł ich ex kochankę, niektórzy zeznawali, że przywraca łono, leczyć raka i inne choroby, niektórzy zeznali, że może rzucić zaklęcie, aby powstrzymać rozwodu, a także zaklęć, aby uzyskać dobrą płatną pracę tak dalej. Jest niesamowity, natrafiłam też na konkretne zeznania, chodziło o kobietę o nazwie Vera, zeznawała, jak zabrał jej kochanek z Ex, a pod koniec swojego zeznań opuściła wiadomość. Po przeczytaniu wszystkich postanowiłem Spróbować. Skontaktowałem się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej i wyjaśniłem mu problem. I powiedział mi, co muszę zrobić, zrobiłem to i mój mąż wrócił do mnie. Rozstaliśmy nasze sprawy, a my byliśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej DR.OGAGA ​​KUNTA jesteś utalentowanym mężczyzną i nie przestanę publikować go, bo jest wspaniałym człowiekiem. Jeśli masz jakiś problem i szukasz prawdziwego i autentycznego magenta, spróbuj go w każdej chwili, on jest odpowiedzią na twoje problemy. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej: ogagakunta@gmail.com i rozwiązać problemy tak jak ja. Może rozwiązywać następujące problemy i wiele więcej.
(1) JEŚLI CHCESZ ZAANGAŻOWAĆ EX-BACK
(2) CHCESZ PRZEWIDZIĆ SIĘ Z PAŃSTWA, ABY ZAPRZESTAĆ DIVORCE
(3) CHCESZ PROPOZYCJE W PROMOCJI
(4) CHCESZ MĘŻCZYZNA I KOBIETY, aby ZATRZYMUJĄC SIĘ ATRAKCYJNE
(5) JEŚLI CHCESZ POZYSKAĆ ​​DZIECKO
(6) Chcesz być bogaty
(7) CHCESZ MUSI BYĆ TWÓJ TYLKO MIŁOŚĆ NA RESTYCIE ŻYCIA
(8) MUSISZ MIEĆ DOBRE ŁUCKI
(9) MUSISZ MNIE LOTERCZĄ
(10) JESTEŚMY PRACA
 Ogagakunta@gmail.com lub na stronie WhatsApp +2348069032895

Pozostałe