NIE STWARZAJMY SZANS ZŁODZIEJOM I WŁAMYWACZOM

  • 1.03.2017, 10:52
  • Red.
NIE STWARZAJMY SZANS ZŁODZIEJOM I WŁAMYWACZOM
Z uwagi na występujące w ostatnim czasie przypadki włamań i kradzieży na terenie powiatu sierpeckiego Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu apeluje do mieszkańców powiatu sierpeckiego o staranne zabezpieczenie swojego mienia oraz przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Zdecydowana większość potencjalnych sprawców kradzieży i włamań daje się odstraszyć dzięki całkiem prostym działaniom. Aby należycie zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą, włamaniem lub uszkodzeniem nie potrzeba wiele. Wystarczy zastosować się do kilku prostych rad.

Przede wszystkim:

· Pamiętajcie Państwo o przekręcaniu klucza w zamku, gdy przebywacie Państwo w mieszkaniu, jak również zamykania drzwi na klucz, gdy „tylko na chwilę” wychodzicie na podwórko, do sklepu, czy idziecie sprawdzić skrzynkę na listy.
· Wartościowe rzeczy (zmagazynowany olej napędowy, maszyny rolnicze i urządzenia mechaniczne, elektronarzędzia, przedmioty codziennego użytku) przechowujcie Państwo w pomieszczeniach gospodarczych i starajcie się starannie zabezpieczać je przed dostępem osób postronnych, zamykając na klucz lub kłódkę.
· Złodziej przychodzi nocą i unika miejsc oświetlonych- jeżeli pozostawicie zapalone na podwórku światło lub zamontujecie załączane oświetlenie na tzw. czujkę, złodziej będzie miał utrudnione poruszanie się po Waszej posesji.
· Bądźcie czujnymi obserwatorami, zwracajcie uwagę na szczekanie psa, hałasy dochodzące z podwórka, nieznane Wam osoby i pojazdy często przejeżdżające lub stojące w pobliżu Waszego gospodarstwa (mogą robić rozpoznanie przed kradzieżą). Starajcie się zapamiętać twarze, sylwetki i ubiór osób oraz zanotować markę, kolor i numer rejestracyjny samochodu. Informujcie o tym Policję.
· Nawiążcie kontakt z Waszymi sąsiadami, ustalcie zasady wzajemnego ostrzegania i ochrony przed złodziejem, zwracajcie wzajemnie uwagę na Wasze mieszkania i dobytek.
· Jeżeli zostałeś okradziony-niczego nie dotykaj i nie przestawiaj przed przyjazdem Policji.
· Jeżeli jesteś świadkiem kradzieży lub włamania-nie wahaj się, poinformuj o tym Komendę Powiatową Policji w Sierpcu, dzwoniąc pod nr tel. (024) 275 92 00 lub najbliższą jednostkę Policji, dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112. Pomagając w zatrzymaniu sprawcy kradzieży lub włamywacza, zapobiegasz dalszym kradzieżom, a może również okradzeniu Ciebie.
· Jeżeli posiadacie informacje, które pomogą schwytać sprawców kradzieży i włamań, poinformujcie o tym Policję. Przekazując nam informację, masz prawo zachować anonimowość. Każda informacja jest dla nas cenna.

Red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe