WYWIAD Z KRZYSZTOFEM BLONGIEWICZEM, NOWO WYBRANYM PREZESEM KLUBU KASZTELAN BIAŁE BŁOTO

  • 1.03.2017, 11:37
  • Tyrion
WYWIAD Z KRZYSZTOFEM BLONGIEWICZEM, NOWO WYBRANYM PREZESEM KLUBU KASZTELAN BIAŁE BŁOTO
.

Był Pan przez wiele lat związany z Kasztelanem Sierpc, skąd pomysł na zmianę na Kasztelana Białe Błoto?.

Po rezygnacji z funkcji prezesa LKS Kasztelan Białe-Błoto pana Sławomira Jędrzejewskiego, kilka osób, którym Klub jest bliski, zaproponowało mi objecie tego stanowiska. Po rozważeniu wszystkich aspektów za i przeciw postanowiłem podjąć to wyzwanie.

 

Rozumiem, że definitywnie rozstał się Pan z sierpecką drużyną?

Zrezygnowałem z funkcji trenera juniorów, którym w tym miejscu pod wodzą nowego trenera Jerzego Szczepańskiego życzę samych sukcesów. Współpracuję wciąż z Akademią Piłkarską Kasztelana, w której prowadzę młodych adeptów piłki nożnej U-6.

 

Czy zostanie w Kasztelanie Sierpc trenerem grupy dziecięcej nie kłóci się z „prezesowaniem” klubowi, jakby nie patrzeć, konkurencyjnemu?

Klub LKS Kasztelan nie był i nie jest żadnym konkurencyjnym klubem dla Kasztelana Sierpc. Kluby maja różne cele. Do tej pory współpraca z prezesami MKS Kasztelan była bardzo dobra i wierzę, że będzie tak dalej i uda się nawiązać bliższą współpracę.

 

Dodatkowo zamienił Pan trenerkę na prezesowanie, dość zaskakująca zmiana, jak to się stało?

Nie tak całkowicie zamieniłem. Trenuję przecież z dziećmi i wciąż się szkolę w tym kierunku. Nowe doświadczenie może zaprocentować w przyszłości.

 

Pytam o to, ponieważ pojawiła się informacja, że oprócz funkcji prezesa zasiądzie Pan w Białym Błocie również na ławce trenerskiej?

Nie. Tylko na trybunach jako kibic.

 

Jaki Pan ma pomysł na Kasztelana grającego w A klasie? Pozycja w tabeli nie wygląda jakoś wybitnie, mimo to po rezygnacji z gry Kormorana Łąck nie grozi wam spadek?

Pozycja może nie jest wysoka, ale drużynę stać na więcej. Wiele meczów dość pechowo było przegranych tylko 1 bramką. Wierzę, że ambicje drużyny są wyższe niż tylko utrzymanie. Wraz z trenerem postaramy się, aby wiosna była dla Kasztelana zdecydowanie lepsza niż jesień.

 

Rozumiem, że do końca sezonu na pozycji szkoleniowca zostaje pan trener Dariusz Kraska, a co dalej? Jakieś roszady, wzmocnienia?

Trener zostaje na swoim stanowisku. Co do wzmocnień, w okienku zimowym jest bardzo trudno, a klub nie stać na zakup zawodników. Ale LKS Kasztelan jest drużyną gminną, dotowaną przez gminę Sierpc, a wójt gminy lubi piłkę nożną, więc liczę na dobrą współpracę.

Tyrion

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe