UTRACIŁEŚ DOKUMENTY? NIE CZEKAJ

  • 8.03.2017, 08:54
  • Opr. Red
UTRACIŁEŚ DOKUMENTY? NIE CZEKAJ
Związek Banków Polskich wspólnie z Policją od wielu lat kontynuuje kampanię informacyjną pod nazwą „Dokumenty zastrzeżone”. Jej celem jest poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której takowa sytuacja się przytrafiła. Nie ma znaczenia, czy stało się to w wyniku zgubienia czy kradzieży.

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Dlatego zastrzegać utracone dokumenty powinni wszyscy, niezależnie od tego, czy jesteśmy już klientami jakiegoś banku, czy też nigdy z usług bankowych nie korzystaliśmy.
W przypadku utraty dokumentów należy zastrzec je w systemie dokumentów zastrzeżonych w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami. Następnie powiadomić Policję w przypadku, jeżeli dokumenty utracono w wyniku kradzieży. Zawiadomienie należy także złożyć do najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i czekać na wyrobienie nowego dokumentu.

Opr. Red
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe