POLICJANCI I STRAŻACY ODDALI KREW

  • 8.03.2017, 09:26 (aktualizacja 16.03.2017 09:36)
  • Opr. Red
POLICJANCI I STRAŻACY ODDALI KREW
Współdziałając ze sobą przedstawiciele służb mundurowych z Sierpca, policjanci i strażacy, uczestniczyli w zbiórce krwi w ramach akcji "spoKREWnieni służbą”. W akcję włączyli się również zachęceni do udziału mieszkańcy miasta.

Krew niejednokrotnie ratuje ludzkie życie, dlatego też w dniu 7 marca przy Miejskim Klubie Sportowym Kasztelan w Sierpcu policjanci wspólnie ze strażakami zgłosili się do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie ze specjalistycznym wyposażeniem pozwalającym na przeprowadzenie zbiórki krwi i oddali krew. Do akcji przyłączyli się również mieszkańcy naszego miasta.
W zbiórce uczestniczyło ponad 20 osób, w tym 7 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu oraz 5 strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu  udowadniając, że zależy im na ratowaniu ludzkiego życia w każdy możliwy sposób. Zbiórka krwi niewątpliwie pomoże Regionalnym Stacjom Krwiodawstwa w uzupełnieniu niedoborów tego najcenniejszego daru przeznaczonego często dla ratowania życia ofiar wypadków.  Wszystkim,  którzy włączyli się w akcję należą się  podziękowania, gdyż oddawanie krwi to przekazywanie daru życia. Podana liczba mundurowych, która oddała krew została podana w godzinach południowych, do końca akcji chętni ciągle napływali.

Opr. Red

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe