TYTUŁY MISTRZOWSKIE W TENISIE STOŁOWYM ROZDANE

  • 8.03.2017, 09:52 (aktualizacja 16.03.2017 09:57)
  • Radek
TYTUŁY MISTRZOWSKIE W TENISIE STOŁOWYM ROZDANE
To były udane mistrzostwa. Udane pod wieloma względami. Zagrało w nich pięćdziesiąt osiem osób. Wiele pojedynków było bardzo pasjonujących. Jeden zawodnik ma lepszy forhand, inny backhand. Wygrali Ci, którzy zapewne dobre mają to i to. Lecz każdy z tenisistów, który stanął tego dnia przy stole, może czuć się wygrany. Grając w mistrzostwach, każdy podnosił swoje umiejętności.

Organizatorami mistrzostw Sierpca w tenisie stołowym 2017 byli burmistrz miasta Sierpca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu. Zagrano w kilku kategoriach wiekowych. Frekwencja ucieszyła organizatorów. Jak widać, to popularny sport w mieście, w powiecie. Aby zorganizować takie mistrzostwa, potrzeba wiele pracy i poświęcenia. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Głównym sponsorem mistrzostw był P.H.U. FACHMAN Jarosław Michewicz. Sponsor ufundował nagrody i upominki. Aby jednak je zdobyć, należało wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Mistrzostwa to coś innego niż trening. Dochodzi adrenalina, obecność kibiców, nieraz stres. Mistrzem Sierpca w najliczniej obsadzonej kategorii, w której zagrało dwudziestu czterech zawodników, został Artur Kasprzak. Drugi był Artur Kietliński, a trzeci Marek Strześniewski. W kategorii pań zagrało dziewięć tenisistek. Mistrzynią Sierpca 2017 została Marta Garwoła, na drugim miejscu podium uplasowała się Mirosława Maliszewska (mistrzyni z 2016 roku), a na trzecim Monika Niedziółka. Kategorię szkół podstawowych wygrał Krystian Sowiński. Drugi był Adam Marciniak, a trzeci Bartłomiej Karczewski. Wśród dziewcząt triumfowała Michalina Tobolewska przed Natalią Lejman i Oliwią Kuligowską. W kategorii gimnazjów mistrzem został Piotr Ossowski, wicemistrzem Kamil Sowiński, a brązowym medalistą Maciej Węglarek. Wśród gimnazjalistek najlepszą okazała się Zuzanna Krześniak. Na drugiej pozycji uplasowała się Milena Dyja, a na trzeciej Aleksandra Golis. Pojedynki stały na bardzo dobrym poziomie. Sierpecki tenis stołowy jest wart organizowania turniejów, mistrzostw, zawodów dla takich osób. Częste długie wymiany wprawiały w zachwyt oglądających mistrzostwa. Emocji na pewno nie brakowało.

- Jeszcze raz dziękujemy zawodnikom za dostarczenie dużej dawki sportowych emocji. Dziękujemy partnerowi mistrzostw panu Jarosławowi Michewiczowi (PHU FACHMAN) za ufundowanie nagród i upominków. Zapraszamy na inaugurację Grand Prix Sierpca w tenisie stołowym w sobotę 25 marca – mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sierpcu Dariusz Jackowski.

Radek

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe