MAZUR POKONAŁ ŚLĄSK WROCŁAW !!!

• 8.03.2017, 10:18
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu osiemnastej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi MKS Mazur Sierpc pokonał WKS Śląsk Wrocław 28:18 (14:6). Sierpczanie rozegrali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i nadal mają szansę na utrzymanie w lidze.

Bez kontuzjowanych Adriana Prątnickiego, Jarosława Wiśniewskiego, Mariusza Strześniewskiego i Patryka Chmielewskiego przystępowali do jednego z kluczowych meczów sezonu piłkarze ręczni Mazura Sierpc. Zawodnicy z Sierpca zdają sobie sprawę, że tylko 15 punktów na finiszu rozgrywek daje realne szanse na gry barażowe.

Upolować Śląsk

Aby tego dokonać, sierpczanie potrzebowali jak powietrza dwóch punktów w meczu z WKS Śląsk Wrocław. Wielokrotni mistrzowie kraju to obecnie tygrys bez kłów, który czasem potrafi jeszcze ryknąć na rywala, ale brakuje mu stabilności w grze i doświadczonych zawodników. Tak czy inaczej, nikt nie spodziewał się w Sierpcu łatwej przeprawy z wrocławianami. Tymczasem mecz ułożył się dla Mazura znakomicie. Bardzo dobra gra w obronie, okraszona paradami bramkarskimi Łukasza Romatowskiego, dawała szansę na udane akcje w ataku, które na bramki zamieniali skrzydłowy Patryk Przygucki i rozgrywający Hubert Rutkowski. Po 10 minutach było 5:1, a prawie 300 osobowa grupa kibiców miała powody do optymizmu. W kolejnych minutach lepsza gra gości dała im zmniejszenie prowadzenia sierpczan do dwóch bramek (6:4 w 14. minucie).

Bramka, skrzydła, rozegranie …

W tym momencie Mazur ponownie zwarł szyki obronne i pokazał znakomity fragment gry, wygrywając go 7:1. Ważne trafienia dołożyli w tym dobrym dla drużyny momencie Adam Kozłowski i Patryk Przygucki. Skrzydła były w tym meczu ważnym i pewnym punktem całej drużyny. Na rozegraniu brylowali z kolei Paweł Białaszek i Łukasz Lisicki, dzięki czemu gospodarze wygrali pierwszą połowę wysoko, bo aż 14:6. W drugiej połowie Mazur nadal grał swoje, próbując utrzymywać wysokie prowadzenie. W 39. minucie przewaga sierpczan zmalała do sześciu trafień i była to najmniejsza przewaga gospodarzy w drugiej połowie. Potem rozpoczął się kolejny „odjazd” ekipy Marka Listkowskiego. W bramce Mazura cudów dokonywał Łukasz Romatowski, który był najlepszym zawodnikiem na parkiecie. Tymczasem goście wyraźnie stracili głowę i zagotowali się, a najbardziej trener Śląska, Daniel Grobelny, który co i rusz miał pretensje do sędziów lub stolika sędziowskiego.

Trudno, trudniej i Żukowo

Ostatecznie Mazur po bardzo dobrym meczu pokonał utytułowany Śląsk Wrocław 28:18 i zachował szansę na grę w barażach. – Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, tym bardziej, iż zostało odniesione w okrojonym składzie. Spodziewałem się dziś ciężkiej przeprawy, ale konsekwencja w grze i pełna realizacja założeń taktycznych na parkiecie była kluczem do zwycięstwa. Na pewno pomógł nam bardzo dobry początek meczu i postawa naszego bramkarza. Cieszy również postawa młodzieży w końcowych fragmentach spotkania. Przed nami dwa bardzo trudne mecze. Każdy punkt na pewno wzięlibyśmy w ciemno – powiedział trener MKS Mazur Sierpc Marek Listkowski.

Teraz czekają sierpczan dwa mecze, w których od drużyny nie oczekujemy cudów. Najpierw wyjazd do Pomezanii Malbork (11 marca), a tydzień później mecz u siebie (18 marca) z Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów. W tych dwóch spotkaniach o punkty będzie niezwykle trudno. Kluczowy z kolei wydaje się mecz wyjazdowy do Żukowa (25 marca), gdzie remis otworzyłby sierpczanom wrota do I ligowych marzeń.