SPARINGOWY RAPORT

• 8.03.2017, 10:20
Kolejny już raport po weekendowych sparingach naszych drużyn. Widać, że powoli nasze drużyny zaczynają szlifować formę i sama gra wygląda zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem.

Kasztelan Sierpc

Sierpecka drużyna zmierzyła się w Płocku z Błyskawicą Lucień. Drużyna rywali wygląda po zimowych wzmocnieniach bardzo solidnie i z pewnością będzie głównym kandydatem do awansu do Ligi Okręgowej. W meczu z Kasztelanem Błyskawica wysoko powiesiła poprzeczkę. Obie drużyny grały dość otwarty futbol i co kilka minut groźnie bywało pod bramkami. Niestety widać było, że brakuje zawodnikom kontaktu z piłką a sztuczna murawa jest specyficzna i nie zawsze futbolówka „słuchała”. Do tego doszła dobra dyspozycja bramkarzy i goli w tej potyczce nie zobaczyliśmy. W poczynaniach sierpczan widać było sporo chaosu w elementach rozgrywania piłki spowodowanych brakiem kontaktu z pełnowymiarowym boiskiem. Nasza drużyna jeszcze nie trenowała ze względu na pogodę na własnym boisku i to było chwilami widać. Mimo wszystko widać progres treningowy i z każdym tygodniem powinno być coraz lepiej.

Kasztelan – Błyskawica 0:0

W Kasztelanie zagrali: B.Przybyszewski, P.Zieliński, M.Szulc, M.Siennicki, B.Śmigrodzki, A.Ambrochowicz, D.Majewski, M.Lemanowicz, T.Braniecki, E.Cendlewski, D.Rosiak, P.Wojciechowski, D.Kotkiewicz, Ł.Paczkowski i J.Kotecki. Zawodnicy zmieniali się rotacyjnie i wszyscy rozegrali mniej więcej taką samą ilość czasu.

W meczu ze względu na kontuzję kolana nie zagrał M. Ambrochowicz.

Skrwa Łukomie

Również dużo lepiej zaprezentowała się ekipa z Łukomia w swoim meczu kontrolnym. Sobotnim rywalem Skrwy był lider B Klasy naszego okręgu Polonia Radzanowo. W tej potyczce tylko chwilami drużyna spod Płocka dotrzymywała kroku Skrwie. W naszej drużynie powoli zaczyna wszystko wpadać w odpowiednie tryby i gra wyglądała dużo lepiej niż przed tygodniem. Swoją dobrą grę udokumentowała zdobywając 5 goli a autorami nich byli: dwukrotnie Daniel Wolak, a po razie Jacek Beksa, Mariusz Beksa i Patryk Karczewski. Rywale odpowiedzieli dwoma golami wykorzystując lekką dekoncentrację naszej drużyny.

Skrwa – Polonia 5:2

Skrwa zagrała w składzie: D.Lewandowski, Ma.Beksa, M.Pesta, J.Brzemiński, M.Jagodziński, Mi.Beksa, J.Beksa, K.Kalinowski, M.Sadowski, P.Karczewski, P.Sadowski grali również: D.Wolak, M.Wolak, K.Górecki, P.Górecki, Ł.Wagner.

Orzeł Goleszyn

Również Orzeł gra coraz lepiej i osiąga coraz lepszą skuteczność. W weekend zmierzył się ze Spójnią Mała Wieś. Przewaga goleszynian praktycznie nawet przez chwilę nie pozostawiała wątpliwości. Dobra szybka gra i zadowalająca skuteczność.  Szczególnie mogła się podobać I połowa w wykonaniu Orła. Wtedy to przy odrobinie lepszej skuteczności byłby bardzo wysoki wynik a tak do przerwy było zaledwie 3:0. W tym pojedynku padło 8. goli a aż 6. autorstwa naszej drużyny. Bramki zdobywali: Jarosław Rutkowski i Mateusz Biegański po dwie oraz jedną Patryk Brząkalski i Piotr Widzyński. Warto nadmienić, że kolejny mecz w naszej drużynie zagrało dwóch zawodników testowanych i być może, któryś z nich zasili Orła w wiosennych rozgrywkach.

Orzeł – Spójnia 6:2

Skład Orła: zawodnik testowany – K.Kitombo, M.Rudziński, D.Krajenta, P.Bartkowski, P.Brząkalski, P.Widzyński, Ł.Sulinski, M.Sprycha, J.Rutkowski, M.Biegański.

Na boisku pojawili się również: M.Malinowski, M.Białek, Pi.Borowski, Prz.Borowski oraz zawodnik testowany.

Pogoń Słupia

Drużyna z naszego regionu ze Słupna w sobotę rozegrała swój drugi już sparing. Przed tygodniem uległa Skrze Drobin 0:5, a teraz zmierzyła się z Amatorem Maszewo. Faworyt spod Płocka w pierwszej połowie nie potrafił udowodnić swojej wyższości i to Pogoń była bliższa zdobycia goli. Niestety zmarnowane trzy stuprocentowe sytuacje zemściły się. Pod koniec I połowy rywale wykorzystali błąd w obronie i zdobyli gola. Po przerwie gra Pogoni wyglądała znacznie gorzej, co dało wiatr w żagle Amatorowi, który konsekwentnie wykorzystywał błędy w defensywie naszej drużyny. Ostatecznie gole zdobywali tylko rywale, którzy pokazali, że są drużyną piłkarsko lepszą i mającą doświadczonych zawodników.

Pogoń – Amator 0:5

Słupia zagrała w składzie: Ł.Piłat, M.Sobczak, A.Piłat, K.Kamiński, J.Sobczak, B.Różański, G.Florkowski, P.Zmysłowski, K.Jasiński, zawodnik testowany, S.Sieradzki. Grali również: A.Grabowski, A.Fątański, H.Grodek, A.Grabowski, J.Skrobiński, D.Goc.

Kasztelan Białe Błoto, Sparta Mochowo

W meczu sparingowym zmierzyły się drużyny z naszego podwórka. Po wyrównanym meczu padł remis 1:1. Warto dodać, że drużyny właściwie rozpoczęły dopiero przygotowania do rundy rewanżowej i brakuje kontaktu z boiskiem. Do tej pory obie drużyny koncentrowały się na budowie siły fizycznej a dopiero teraz rozpoczynają poważniejszy kontakt z piłką i boiskiem.