PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ

  • 29.03.2017, 09:43 (aktualizacja 05.04.2017 09:46)
  • Opr. JM
PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ
Jak fascynująca może być przygoda z książką, próbowali udowodnić uczniowie biorący udział w IV Konkursie Czytelniczym w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym. Po raz kolejny patronat nad konkursem objął wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, który był także fundatorem nagród dla zwycięzców.

23 marca w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym w szranki stanęli uczniowie z czterech gimnazjów oraz ośmiu szkół podstawowych z powiatu sierpeckiego. Gimnazjalistów reprezentowali uczniowie z Gimnazjum im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu, Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku oraz Gimnazjum w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym. Szkoły podstawowe były reprezentowane przez uczniów podstawówek w Łukomiu, Goleszynie, Bożewie, Borkowie, Bledzewie, Sudragach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu oraz Szkoły Podstawowej   nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Przez 40 minut uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi znajomości lektur "Zapałka na zakręcie" i "Kamienie na szaniec" dla gimnazjalistów oraz tekstami  baśni dla uczniów szkół podstawowych. Rozwiązując zadania, trzeba było wykazać się zarówno doskonałą znajomością treści lektur, jak i pomysłowością, błyskotliwością i kreatywnością. Po wnikliwym sprawdzeniu prac przez komisję zostali wyłonieni zwycięzcy. Organizatorkami IV Konkursu Czytelniczego w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym były nauczycielki języka polskiego Monika Łyczkowska oraz Jolanta Szulecka.

 

Mistrzowie czytelnictwa

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Sandra Bogucka z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, na II miejscu uplasowała się Natalia Okońska z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym, III miejsce przypadło w udziale Beacie Wewiórowskiej z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku. Przyznano również dwa równorzędne wyróżnienia, tj. dla Natalii Kucińskiej z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku oraz Agaty Murawskiej z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Natalia Chojnowska ze Szkoły Podstawowej w Łukomiu, II miejsce - Julia Maszerowska z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym i Kacper Miller ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, na III miejscu uplasowali się Julia Tybuszewska – również ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Marta Włoczewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Nagrody zwycięzcom wręczył wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, zaś dyrektor Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym Maria Trzcińska pogratulowała wszystkim uczestnikom doskonałej znajomości lektur, przypominając równocześnie, "jak wiele dobra wnosi czytanie do naszego życia".

Opr. JM

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe