FANI CELULOIDOWEJ PIŁECZKI ROZPOCZĘLI GRY

• 5.04.2017, 12:59
  • Radek
Za nami pierwszy turniej z cyklu sierpeckiego Grand Prix tenisa stołowego 2017. Do Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu, bo właśnie tam prowadzone są rozgrywki, przybyło wielu pasjonatów tego sportu.

To kolejny rok zmagań tenisistów stołowych w Sierpcu. Popularność tego sportu nie słabnie. Zakończyła się liga piłki nożnej, teraz czas na Grand Prix w tenisie stołowym. Organizatorami Grand Prix Sierpca amatorów w tenisie stołowym 2017 są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu. Prowadząc takie rozgrywki, należałoby dać odpowiedź na pytanie, co jest celem tego Grand Prix? Otóż głównymi założeniami są popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz propozycja dla mieszkańców miasta na rekreacyjne spędzenie czasu i czynny wypoczynek. Coś musi być w tym sporcie, skoro tyle tenisistek i tenisistów przyszło rywalizować w sobotnie przedpołudnie. Ciekawe, co to takiego? Czy nie jest to czasem pasja? Cykl obejmuje sześć turniejów (trzy wiosną i trzy jesienią). Każdy z tych zawodników wie, że aby wygrać Grand Prix, trzeba trzymać dobrą, równą formę przez cały rok. To nie jest pojedynczy turniej, tylko zbieranie punktów do „generalki”. W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych turniej wygrała Michalina Topolewska, która za zwycięstwo w pierwszej rundzie otrzymała 10 punktów do klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu zawody zakończyła Natalia Lejman (7 punktów do klasyfikacji generalnej), a na trzecim Kinga Kozłowska (5 pkt.). Czwarte miejsce zajęła Maja Lejman. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył Adam Marciniak (10 pkt.), drugi był Patryk Kuskowski (7 pkt.), a trzeci Kajetan Żmijewski (5 pkt.). Na czwartej pozycji znalazł się Kamil Perzyński (4 pkt.), na piątej Bartłomiej Karczewski (3 pkt.) a na szóstej Adrian Muszyński (2 pkt.). Siódme miejsce zajął Bartłomiej Joniak (1 pkt.). W turnieju zagrali także Szymon Wilamowski, Hubert Klimek, Kamil Lisicki oraz Kacper Jankiewicz.

Kategorię dziewcząt z gimnazjum wygrała Milena Dyja (10 pkt.), druga była Aleksandra Golis (7 pkt.) a trzecia Zuzanna Krześniak (5 pkt.). Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Piotr Ossowski (10 pkt.), drugi był Michał Trzonkowski (7 pkt.), a trzeci Piotr Białek (5 pkt.). Na czwartej pozycji zmagania zakończył brat bliźniak Piotra – Paweł Białek (4 pkt.). Wśród zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych najlepszy w pierwszej rundzie był Bartosz Bojanowski (10 pkt.), drugie miejsce zajął Karol Narewski (7 pkt.), a trzecie Mateusz Wróblewski (5 pkt.).

Zawody w kategorii kobiet open wygrała Sylwia Gapińska (10 pkt.). Na drugiej pozycji uplasowała się Katarzyna Dyja (7 pkt.). Kategorię open wśród mężczyzn wygrał Piotr Marlęga (10 pkt.). Drugi był Zbigniew Skorłutowski (7 pkt.), a trzeci Robert Trzonkowski (5 pkt.). Na czwartej pozycji uplasował się Marcin Duszyński (4 pkt.), na piątej Przemysław Załuga (3 pkt.), a na szóstej Piotr Cisowski (2 pkt.). Siódme miejsce zajął Piotr Pilarski (1 pkt.). W turnieju wystąpił także Dariusz Gapiński. Kolejna runda wiosenna zaplanowana jest na 29 kwietnia 2017 r. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Największą jednak nagrodą jest na pewno satysfakcja z gry i zdrowa sportowa rywalizacja.