RONDO IM. FRANCISZKA ŁAZOWSKIEGO

  • 12.04.2017, 12:41 (aktualizacja 19.04.2017 12:44)
  • SK
RONDO IM. FRANCISZKA ŁAZOWSKIEGO
W piątkowe popołudnie, 7 kwietnia, dokonano oficjalnego otwarcia ronda na skrzyżowaniu ulic: Piastowskiej, Traugutta i Świętokrzyskiej. Skrzyżowanie otrzymało nazwę „Rondo im. Franciszka Łazowskiego”.

Mieszkańcy miasta i powiatu doczekali się przebudowy dotychczas niebezpiecznego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo. Koszt realizacji tego zadania wyniósł 2 266 860,16 złotych brutto, z czego 1 801 432,35 zł brutto to środki pozyskane z województwa, zaś pozostałe 465 427,81 zł brutto pokrył powiat sierpecki. Prace nad przebudową skrzyżowania trwały od czerwca do końca listopada 2016 roku. W dniu 30 grudnia ubiegłego roku Rada Miejska w Sierpcu podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy „Rondo im. Franciszka Łazowskiego”, działacza chłopskiego, zabitego w 1946 roku przez przedstawicieli komunistycznego aparatu przemocy. W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta sierpecki Jan Laskowski, burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, wójtowie, radni miejscy, kierownicy i pracownicy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Uroczystość uświetniła obecność rodziny Franciszka Łazowskiego.

SK

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe