ZIMNA KREW BRAMKARZA „DWÓJKI”

  • 12.04.2017, 13:01
  • MARIO
ZIMNA KREW BRAMKARZA „DWÓJKI”
Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr2 w Sierpcu zwyciężyli w Powiatowych Zawodach w Mini Piłce Ręcznej Chłopców będącymi eliminacjami XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Niebawem pojadą do Płocka, gdzie zagrają w turnieju fazy rejonowej.

Gospodarzem Powiatowych Zawodów w piłkę ręczną chłopców była SP nr2 w Sierpcu. W turnieju wzięło udział siedem zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu sierpeckiego. Chłopcy swój turniej rozgrywali systemem grupowym. Do grupy A los przydzielił SP3 Sierpc, SP Słupia, SP Zawidz oraz SP Goleszyn. Faworytami tej grupy byli trenujący (w większości) na co dzień w MKS Mazur chłopcy z SP3 (Oliwier Kaczorowski – Kacper Kamiński, Bartosz Marcinkowski, Jakub Szpejna, Maciej Pawłowski, Filip Nawrocki). Faworyci nie zawiedli, „Trójka” pokonała kolejno SP Słupia 7:5, SP Zawidz 19:8 oraz SP Goleszyn 18:9 i pewnie wygrała grupę A. Druga lokata przypadła z kolei walecznej ekipie z SP Słupia prowadzonej przez Łukasza Wróblewskiego. 

 

Klubowi koledzy

W grupie B bardzo dobrze spisywali się gospodarze turnieju. Kilku młodych piłkarzy ręcznych z sierpeckiej „Dwójki” (Stępczyński, Michalczyk – Staniszewski, Turalski, Szczęsny, Klimarczyk, Kwiatkowski, Jagodziński) już reprezentuje barwy bądź trenuje z MKS Mazur i te doświadczenia były widoczne na parkiecie. Uczniowie z SP2 wygrali wszystkie swoje mecze i pewnie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, co dało im awans do meczu finałowego. Druga lokata w tej grupie przypadła zawodnikom z SP Borkowo Kościelne, którzy przegrali tylko jeden mecz - właśnie z SP nr2. W meczu o trzecie miejsce SP Borkowo Kościelne, dzięki dobrej postawie Patryka Skrobińskiego i Bartosza Mielczarskiego, wygrało 8:6 z SP Słupia. Sam finał, którego stawką było miano najlepszej drużyny w powiecie sierpeckim oraz prawo startu w zawodach szczebla rejonowego był bardzo dobrym widowiskiem. Trudno żeby mogło być inaczej, skoro po parkiecie biegało łącznie aż 15 byłych lub obecnych zawodników MKS Mazur.

 

Zamurował bramkę

Pierwsze akcje należały do gospodarzy turnieju, którzy przy gorącym dopingu kolegów i koleżanek  szybciej opanowali nerwy. „Dwójka” prowadziła 3:1, ale chłopcy z SP3 Sierpc za sprawą bardzo dobrej gry Jakuba Szpejny nie dawali za wygraną. Doprowadzili do remisu 3:3, ale po kilku błędach i bramkach Dominika Szczęsnego SP2 Sierpc odzyskała prowadzenie (7:5). Potem w roli głównej wystąpił bramkarz z „Dwójki” Sierpc Tomasz Stępczyński, który w najważniejszych momentach meczu obronił kolejno aż trzy rzuty karne rywali!!! Ostatecznie SP2 Sierpc wygrała ze swoimi kolegami z „Trójki” 12:9. Obie ekipy zasłużyły na duże brawa. Widać, że litry potu wylewane na klubowych treningach dają potem efekt choćby podczas szkolnych zmagań. W nagrodę za zwycięstwo podopieczni Dariusza Malanowskiego i Marcina Nowakowskiego będą reprezentować powiat sierpecki na zawodach rejonowych w Płocku.

Trzeba również podkreślić dobrą organizację turnieju, za co pochwały należą się sekretarzowi PSZS Sierpc panu Stanisławowi Urbanowiczowi.

 

WYNIKI ZAWODÓW 

GRUPA A

SP NR 3 - SP SŁUPIA                       7:5

SP ZAWIDZ - SP GOLESZYN         16:3

SP NR 3 - SP ZAWIDZ                     19:8

SP SŁUPIA - SP GOLESZYN           10:5

SP GOLESZYN - SP NR 3                9:18

SP SŁUPIA - SP ZAWIDZ                7:5

TABELA

GRUPA A

1. SP NR 3 SIERPC            6             44:22

2. SP SŁUPIA                      4             22:17

3. SP ZAWIDZ                    2             29:29

4. SP GOLESZYN               0             17:44

GRUPA B

SP NR 2 SIERPC - SP OSIEK           15:7

SP BORKOWO - SP NR 2 SIERPC   6:15

SP OSIEK - SP BORKOWO              3:12

TABELA

GRUPA B

1. SP NR 2 SIERPC            4             30:13

2. SP BORKOWO              2             18:18

3. SP OSIEK                        0             10:27

MECZ O III MIEJSCE

SP BORKOWO - SP SŁUPIA      8:6

MECZ O I MIEJSCE

SP NR 2 SIERPC - SP NR 3 SIERPC     12:9

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 SIERPC

2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 SIERPC

3. SZKOŁA PODSTAWOWA BORKOWO

4. SZKOŁA PODSTAWOWA SŁUPIA

5. SZKOŁA PODSTAWOWA ZAWIDZ

6. SZKOŁA PODSTAWOWA OSIEK

7. SZKOŁA PODSTAWOWA GOLESZYN

SP NR 2 SIERPC: Paweł Michalczyk, Tomasz Stępczyński - Kacper Janiszewski, Jakub Kwiatkowski, Kacper Turalski, Bartosz Jagodziński, Jakub Klimarczyk, Patryk Rutkowski, Dominik Szczęsny, Marcin Chrzanowski, Damian Staniszewski, Patryk Okoński, opiekun Dariusz Malanowski.

MARIO

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe